Veselské panenky výhrály nad Šaľou a posunuly se na čelo tabulky WHIL za asistence policie.

11. prosince 2011 v 16:59 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.

WHIL: Fanoušci Šaľy řádili. Šlágr ovládlo domácí Veselí …
Veselí nad Moravou - (autor: Libor Kol, Hodonínský deník) - Házenkářky Veselí nad Moravou jsou zase první. České mistryně zdolaly ve šlágru 13. kola interligy Šaľu 23:17 a sesadily ji z prvního místa.
.
13. kolo WHIL:
.
HK Britterm Veselí nad Moravou - Duslo Šaľa 23:17 (10:11) - Atraktivní duel poznamenalo řádění hostujících příznivců. Na opilé fanoušky Šaľy, kteří dvakrát na dvacet minut přerušili utkání, musela být přivolána speciální zásahová jednotka. Zápas tak bude mít nejspíše dohru na svazu. "Toto chování nepatří do sportu. Chtěli jsme hrát nátlakovou a rychlou házenou, neustálé přerušování hry nám to ale neumožnilo. Neumím si jejich chování vysvětlit," řekl trenér Veselí Peter Sabadka. "Okolnosti ale nahrávali soupeři. Každopádně chování těch kluků si nedokáži vysvětlit," doplnil.
.
Chování příznivců Šaľy tvrdě odsoudil i hostující kouč Michal Lukačín. "V našem domácím prostředí se ani jednou nestalo, aby přišly diváci opilý na zápas. Co jsem viděl, tak fanoušků házené tam byla pouze třetina. Zbytek tvořili fotbaloví příznivci a mladíci z ulice. Proto byl ten projev takový. I takové věci se bohužel někdy stávají. Stydím se za ně a neumím si to celé vůbec vysvětlit," řekl uznávaný odborník, který se těší ve Veselí nad Moravou mimořádné přízni. S moravským klubem totiž před pěti lety získal jeho historicky první mistrovský titul.
.
Incident zvládli:
.
Rozhodčí poprvé přerušili hru už po několika vteřinách. Nepokoje pokračovaly i nadále, dvakrát byl duel kvůli vhozeným papírkům a konfetám přerušen na dvacet minut. Situace byla dramatická a hrozilo předčasné ukončení zápasu. Pořadatelé nakonec za pomoci policie nepříjemný incident zvládli. Zápas trval nakonec neuvěřitelných 135 minut. Začátek utkání patřil Brittermu, který si po většinu první půle držel jednobrankový náskok. Závěr prvního poločasu, kterému dominovaly hojně trestané obrany, ale lépe vyšel hráčkám Šaľy. Slovenky nakonec vyhrály první třicetiminutovku jednobrankovým rozdílem 11:10. "Byl to zajímavý zápas ze vším, co k tomu patří i nepatří. V prvním poločase jsme dokázali soupeře držet zkrátka. Hráli jsme velmi dobře takticky, neudělali jsme téměř žádnou technickou chybu. Nedovolili jsme hráčkám Veselí zakončovat do otevřené obrany," uvedl Lukačín.
.
Zatáhli roletu:
.
Ve druhém poločase už na domácí palubovce kralovaly hráčky slováckého celku. Veselí paradoxně pomohla i dvacetiminutová přestávka, během níž si panenky před diváky s chutí zatrénovaly. "Chtěl jsem udržet děvčata v tempu," vysvětlil Sabadka.Jeho tým se po odchodu příznivců Dusla z haly neuvěřitelně rozjel. Třetí čtvrtinu utkání vyhrály Veselanky v poměru 9:2 a ve 45. minutě vedly už 19:13. "Přestávka nahrála soupeři. Mě mrzí, že do zápasu přišly emoce. Všechny střety, které na palubovce byly, bohužel vyzněly ve prospěch domácích. To byl hlavní důvod, proč nám soupeř několikabrankovou šňůrou odskočil. Dalším faktorem byla brankářka Černá, která zatáhla roletu a vychytala nás," pronesl Lukačín, který svůj tým o přes prohru pochválil. "Holkám chci poděkovat za bojovný výkon. Děvčata bojovala do poslední sekundy. Nemám jim co vyčítat," řekl impulzivní kouč. Hostujícímu týmu nepomohl oddechový čas ani málo vídaná hra bez brankářky. Čtyři minuty před koncem byl stav 23:14. Šaľa dokázala v závěru výsledek pouze zkorigovat. "Ve druhém poločase jsme se dostali do tempa. V obraně jsme dokázali vyvinout tlak, zdvojovali jsme dané prostory. Soupeř dělal technické chyby a my jsme toho využívali k rychlým kontrům. Tím jsme získali náskok, který soupeř pouze kosmeticky upravil," pravil Sabadka. Domácí trenér viděl největší rozdíl mezi oběma týmy v defenzivní činnosti. "Naše obranná fáze byla daleko kompaktnější. I výkony brankářek byly rozdílné. Černá předčila obě gólmanky Šaľy," uvedl Sabadka. Sedmi góly se na úspěchu házenkářek Veselí podílela Lucia Súkenníková. Na straně Šaľy se přes dvě vstřelené branky dostala jen Veselková. Zápas nedohrála hostující Lucia Weibelová, která uviděla ve 44. minutě za ostrý zákrok červenou kartu. "Házená je kontaktní sport, ale ne zákeřný. Takovéto věci do sportu nepatří. I emoce byly až neúměrné," dodal Sabadka.
.
Poslední utkání v letošním roce:
.
Jeho tým čeká ve středu další důležitý duel. Souboj vedoucího Veselí nad Moravou s druhou Porubou začíná v hale Peklo v 18.00 hodin.
.
Postřehy k incidentu:
.
(zdroj: Hodonínský deník) - Konfety, papírky a plivance. Chuligáni ze Šaľy narušili interligový duel. Svátek házené na palubovce, ostuda v hledišti. Sobotní interligový šlágr mezi domácím Veselí nad Moravou a hostující Duslou Šaľa, které nabídlo špičkový zápas přineslo i řadu negativních emocí včetně nutného zásahu policie. Ten si vyžádaly excesy v hledišti. Nic podobného ještě ve Veselí nad Moravou nezažily. Halu Peklo v sobotu navštívila asi třicetičlenná skupina hostujících příznivců, která natěšeným domácím fanouškům zkazila celkový dojem z utkání a domácím pořadatelům nadělala obrovské problémy. Výtržníci ze Šaľy si spletli sport a slušné chování nechali na Slovensku. "Je to výsměch sportu," řekl prezident HK Britterm Jiří Janda. "Kvalitní utkání bylo bohužel narušeno řádění hostujících příznivců. Diváci narušili vynikající zápas dvou elitních týmů. Negativní atmosféru přenesly na trenéry, hráčky i rozhodčí," zlobil se Janda. Ten se snažil celou situaci vyřešit. "Pět minut před začátkem utkání jsme požádali policii o zásah. Všichni viděli, jak to dopadlo," zlobil se.
.
Co se vlastně ve Veselí nad Moravou odehrálo?
.
Pojďme od začátku. Už po čtyřiceti vteřinách začali dva opilý příznivci Šaľy šplhat po brance překvapené Lenky Černé. Rozhodčí přerušili hru a vykázali neukázněné fanoušky pryč. Hostující kotel reagoval vyhozením nastříhaných papírků na hrací plochu. Pořadatelé začali palubovku uklízet. Přitom došlo k drobné rozmíšce, která však brzy skončila. Hostující fanoušci ale zlobili dál a utkání bylo na patnáct minut přerušeno.
.
Dokonce plivali!
.
Následně byli příznivci Šaľy vykázání přivolanou Městskou policií z prostoru za brankou na balkón, odkud pokračovali v házení papírků. "Dokonce na nás plivali," stěžovali si příznivci Veselí. První poločas se dohrál, skupinka hostujících příznivců se však během poločasové přestávky nezklidnila. Naopak, řádění nabralo na intenzitě. Na palubovce několikrát přistály konfety a fáborky. K uklidnění situace nepomohla ani opakovaná výzva pořadatelů a několika policistů. Hlavní pořadatel povolal speciální zásahovou jednotku. Fanoušci Šaľy po několika minutách halu za asistence policie opustili. Klid ale nebyl ani venku. Před přistaveným autobusem házeli rozjetí chuligáni světlice a dýmovnice. "Za dvacet let, co působím v klubu, jsem nic podobného nezažil," kroutil hlavou sportovní ředitel slováckého celku Vlastimil Procházka. Ten při domácích zápasech Brittermu vykonává funkci hlavního pořadatele. "Podle mě to bylo zinscenované. To nemělo z fanoušky házené nic společného. Nevím, jestli je mám příznivci vůbec nazývat. V Šaľe se nám nikdy nic podobného nestalo," řekl Procházka.Vedení veselského klubu o příjezdu hostujících fanoušků vědělo. "Před zápasem jsem zabezpečil security, upozornil jsem Městskou policii. Bohužel jsme nepočítali s tím, že k nám přijede padesát opilých fanoušků, kteří proběhnou dveřmi a ani zaplatí. Bylo nadlidské síly tuto hordu udržet. Proti této skupině jsme neměli šanci," pravil Procházka. Interligový šlágr tak bude mít zřejmě dohru na svazu. "Můžeme být rádi, že se zápas dohrál. Uvidíme, co z toho bude. Pro pořádek jsme ale udělali maximum," dodal Procházka.
.
(zdroj: ceskatelevize) - Měla to být oslava ženské házené, souboj o první místo v interlize a dosavadní vrchol sezóny. Toto lákavé házenkářské menu ale zastínili opilí fanoušci slovenské Šaly. Několikrát zaházeli hrací plochu konfetami, strkali se s pořadateli a zápas byl kvůli nim málem ukončen.Už čtyřicet sekund po úvodním hvizdu museli rozhodčí zápas poprvé přerušit. Házenkářky Šaly přijela tentokrát povzbudit hodně svérázná skupina fanoušků. Ti vstupovali na hrací plochu a rozhazovali po hřišti konfety. Hrát se znovu začalo až po přesunutí tábora hostujících příznivců do sektoru na galerii. Krátce po zahájení druhé půle se ale opět o pozornost přihlásili slovenští výtržníci a na palubovku házeli papíry tak dlouho, až rozhodčí zápas opět přerušili a oba týmy odešly do kabin. Do veselské haly poté pořadatelé přivolali policii, ta opilé fanoušky vykázala a počkala, až nastoupí do autobusu a odjedou. Jestliže chtěli příznivci Šaly svému týmu pomoci, povedl se přesně opak.
.
(zdroj: SITO, Mediafax) - "Predseda klubu musel zavolať na výtržníkov policajtov. Opití diváci hádzali na palubovku konfety a odmietali opustiť ihrisko. Takéto výtržnosti divákov som za desiatky rokov účinkovania v najvyššej súťaži nezažil," citoval Mediafax športového riaditeľa Veselí Vlastimila Procházku. Neprístojnosti v podaní podgurážených Šaľanov pokračovali aj po zmene strán. V 34. min za stavu 12:11 pre domáce družstvo museli rozhodcovia duel opäť prerušiť a oba tímy odišli do kabín. "Čakali sme na príjazd špeciálnej policajnej zásahovej jednotky z Brna," uviedol Procházka. Po polhodinovom prerušení, keď zásahová jednotka vyviedla z haly najväčších výtržníkov, stretnutie pokračovalo a napokon sa aj dohralo." Predseda klubu musel zavolať na výtržníkov policajtov. "Opití diváci hádzali na palubovku konfety a odmietali opustiť ihrisko. Takéto výtržnosti divákov som za desiatky rokov účinkovania v najvyššej súťaži nezažil," citoval Mediafax športového riaditeľa Veselí Vlastimila Procházku.
.
ROZHOVOR: Myšlenkami jsme byly stále ve hře, řekla Súkenníková …
(Zdroj: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Bouřlivé prostředí má ráda. V elektrizující atmosféře se dokáže vždy vyhecovat. Veselské křídelnice Lucia Súkenníková však počínání hostujících příznivců nechápala.
.
I když řádění fanoušků Šaľy nakonec pomohlo Brittermu, který po přesvědčivé výhře 23:17 poskočil do čela interligy. "Mně taková atmosféra vyhecuje. Mám ráda, když jsou v hale fanoušci obou týmů. Škoda, že ti hostující nebyli slušní a pořadatelé je museli vyhodit. Na konci mohla být lepší atmosféra. Bohužel dělali problémy," řekla třiadvacetiletá křídelnice Lucia Súkenníková.
.
Hráčka Slovenska se na palubovce nebála. "Já tam mám svého bodyguarda, takže to bylo v pohodě," ukazovala Súkenníková do míst, kde pravidelně sedí přítel Tomáš.
.
Vyhecovaný duel musel být několikrát přerušen. Hráčky Veselí se však dokázaly udržet v tempu. "Atmosféra nás vyhecovala. Myšlenkami jsme byli stále ve hře," uvedla Súkenníková.
.
Když sudí na začátku druhé půle zápas znovu přerušil, navlékly si hráčky slováckého celku návleky a před diváky si zatrénovaly. "Kouč chtěl, abychom se udrželi v tempu, tak pro nás vymyslel hru. Trochu jsme se pří ní uvolnili a nemysleli na to, co se v hledišti děje," pronesla Súkenníková.
.
Veselí dlouhá přestávka pomohla. České mistryně lídra soutěže po změně stran jasně přehrály. Pokud zopakují hráčky Brittermu svůj výkon i ve středečním duelu s Porubou, první místo jim do konce letošního roku nikdo nevezme. "Doufám, že znovu zvítězíme. Pokud zlepšíme koncovku, tak to bude dobré," uzavřela Súkenníková.
.
FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ VESELÍ N/M VS. ŠAĽA:
.
.
.
.
(zdroj: L. Kopl z HD, Sito, Mediafax, hcveseli a JKMrkající)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:18 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama