Otrokovice nadělovaly v Hodoníně

4. prosince 2011 v 20:32 |  HK Hodonín
(autor: admi Blogu) - I když jsem si předčasně v závěru letošního roku udělil házenkářské prázdniny, poslední utkání hodonínských dorostenek na domácí půdě jsem si nenechal ujít. Fotoaparát jsem tentokrát nechal odpočívat doma. Co napsat k prvoligovému utkání mezi Hodonínem a Otrokovicemi, abych nesuploval výstižný článek od Libora Kopla z Hodonínského deníku, ale i trefný komentář vedoucího družstva hodonínských dorostenek Petra Berana s lavičkovou fotografií. Určitě patřilo ze strany Hodonína k těm méně povedeným. Otrokovice předčily domácí družstvo rychlostí a efektivností při zakončení svých akcí. Rychlá hra soupeřek hodonínským házenkářkám vůbec nesvědčí. Působí jako smrtelný jed, který jim svazuje nohy a ruce. Poněm bezmocně jako oběť přihlížely tomu co se na hřišti dělo. Bohužel hodonínský trenér nenalezl dnes účinný protilék na tuto nemoc, spíše naopak. Zbytečné emoce a ztráta sebekontroly ovlivnily hru u jeho svěřenkyň. Tak bych definoval v meziřádcích obraz dnešního utkání. Co bylo naopak na dnešním utkání pozitivní, že si na něj do sportovní haly v Hodoníně našlo cestu více jak 60 diváků.
.
.
POHLED Z TRIBUNY:
.
I. LIGA MLADŠÍCH DOROSTENEK: Hodonínské dorostenky prohrály doma s Otrokovicemi …
Hodonín, 04.12.2011 - (Libor Kopl, Hodonínský deník) - Ne tento zápas se vyhrát nedal. Rozdíl mezi oběma týmy byl až příliš velký. Hráčky Hodonína nestačily v desátém kole ligy mladších dorostenek na silné Otrokovice, v domácím prostředí prohrály s Jiskrou 20:38.
.
HK Hodonín - Jiskra Otrokovice 20:38 (11:22) - Protesty i diskuze s rozhodčími i diváky byly marné. Jeho týmu nemohl kouč Milan Adi pomoct. Mladý slovenský kouč se až příliš věnoval okolí, vývoj zápasu však příliš ovlivnit nemohl. Otrokovice se dvěma mládežnickými reprezentantkami v sestavě domácí tým jednoznačně přehrály. Rozdíl osmnácti branky odpovídá předváděné hře i dění na palubovce. "Povinnost to ale nebyla. Hodonín hraje dobrou házenou. My jsme prostě zneškodnily většinu jejich akcí. Soupeř nedokázal dotáhnout své signály do konce," uvedl hostující trenér René Blahu. Ten měl k dispozici pouze jedenáct hráček a jednu brankářku, ale v sestavě Jiskry se objevily i dvě reprezentantky. "Tereza Vysloužilová patří do širšího kádru a Michaela Sekulová dokonce hrála za Českou republiku na mistrovství Evropy. To byla ta desítka na pivotu," upozornil Blahuš, který v Otrokovicích vychoval už pět reprezentantek. Jen pro doplnění, Vysloužilová dala Hodonínu pět branek, Sekulová nastřílela dokonce čtrnáct gólů. Obě talentované hráčky měly na vysokém vítězství Jiskry obří podíl.
.
Domácí tým držel s favorizovaným soupeř krok pouze v úvodu utkání. Otrokovice po několika minutách zlepšily obranu a naivně hrající Hodonín trestaly z rychlých brejků. Ve 20. minutě prohrávala Adiho parta 5:12, do kabin šly oba týmy za stavu 11:22. Obraz hry se vůbec nezměnil ani po změně stran. Domácí tým ničily nepřesnosti a hrubé chyby. Náskok Jiskry postupem času narůstal. Hodonín se v závěru malinko zlepšil, na lepší body však v žádném případě neměl. "Ale pouze všechno pozitivní nebylo. Obrana mohla být daleko lepší. Bohužel vysoké vedení nás uspokojilo. Holky jsem jen těžko motivoval v obranné fázi, když všechny myslely na útok," pravil Blahuš. Otrokovice jsou v ligové tabulce čtvrté, tři body za třetím Veselím. "Pořád ale máme co zlepšovat," usmál se Blahuš.
.
Hodonín tak musel skousnout další nepříjemnou porážku. "Soupeř byl určitě lepší. Zápas ale nemusel skončit takovým výsledkem," uvedl domácí kouč Milan Adi. Ten nebyl spokojený s výkon dvojice mladých rozhodčích. "Děvčata se snažila, ale některé verdikty nebyly dobré. Každý si musel všimnout, že rozhodčí ovlivnili začátek zápasu, ve kterém nám soupeř odskočil na několikabrankový rozdíl. Když v poločase prohráváte o jedenáct gólů, je těžké pak nastupovat do druhé půle," pronesl Adi. Zápas nedohrála spojka Ivičičová, která uviděla po třech dvouminutových vyloučení červenou kartu. "Ve druhé půli už to bylo takové hektické," přiznal Adi. Hodonínské dorostenky mají před sebou poslední zápas letošního roku. "V Bohunicích chceme vyhrát, abychom udrželi osmé místo," řekl Adi.
.
Sestava a branky Hodonína: Žáková - Ivičičová 1, Tothová 4, Váverková, Kučerová 5, Bydžovská, Přikrylová 4, Jelínková, Kolibová, Ringerová, Šaňková, Vojtíšková, Bánoczká 2 a Janásová 2. Trenér: Adi.
.
.
POHLED Z TRIBUNY:
.
autor: Petr Beran) - Dne 4.12.2011 odehrály mladší dorostenky 9. mistrovské utkání 1.ligy mladších dorostenek v domácím prostředí proti družstvu TJ Jiskra Otrokovice.
.
1. poločas:
.
Otrokovice začaly utkání při střelecké chuti a už ve 30. sekundě orazítkuje pravou tyč hodonínské branky a ve 2. minutě se prosazuje ze spojky i na světelné tabuli 0:1. Za Hodonín vyrovnává Tóthová. Soupeř domácích přidává ze 7m hodu a ranou z dálky další 2 branky a mění stav na 1:3.V čase 04:34 domácí Kučerová ranou z dálky snižuje na 2:4. V 6. minutě Přikrylová snižuje ze 7m hodu vyrovnává na 3:3. Pak se hráčky z Otrokovic zaměřily na vypichování nepřesných a avizovaných rozehrávek Hodonína a čtyři rychlé brejky soupeře upravují stav na 3:7. Za Hodonín ve 14. a v 16. minutě snižuje Ivičičovou a Kučerovou na 5:7. V 17. minutě se spojka soupeře přehnala kolem Přikrylové jako rychlík kolem lokálky a bylo to 5:8. V 18. minutě Otrokovice proměňují 7m hod a zvyšují stav na 5:9. Opět následují v rychlém sledu čtyři rychlé brejky ze strany Otrokovic, opět po zbytečných a alibistických přihrávkách domácích hráček, kdy mění stav na 5:13. Za Hodonín se v čase 21:07 se prosazuje Přikrylová ze spojky a upravuje stav na 6:13. Soupeř nelení a přidává 14 branku z dálky a ještě v téže minutě Kučerová z dálky trefuje levou šibenici a mění stav na 7:14. Soupeřky Hodonína přidávají další dvě branky ze 7m hodu a z brejku na 7:16. Domácí hráčka Ivičičová dostává 2. minuty za faul. Ve 24. minutě se Kučerová prosazuje středem i na světelné tabuli na 8:16. Soupeř přidává z brejků další tři branky a dále mění stav na 8:19. Hodonínská Tóthová snižuje na 9:19. Soupeř rychle odpovídá ze spojky 20 brankou. Ve 28. minutě Přikrylová střílí 10 gól Hodonína. Soupeř proměňuje 7m hod, následně brejk a mění stav na 10:22. Ve 30. minutě snižuje Kolibová na 11:22.
.
2. poločas:
.
Ve 23. sekundě domácí Kučerová namaže soupeři do brejku, který změnil i stav na začátku druhého poločasu na 11:23. Pak soupeř nelení a přidává další dvě branky. Ve 33. minutě dostává červenou kartu Ivičičová za faul. Hodonínské dorostenky se prosazuje až v 36. minutě, kdy Přikrylová obloučkem proměňuje 7m hod na 12:25. Otrokovice přidávají další dvě branky. Hodonín snižuje stav až ve 40. minutě Kučerovou. Soupeřky během dvou minut odpověděly třikrát i změnou stavu v utkání na 13:30. Ve 43. minutě Tóthová dává 14 branku Hodonína. Otrokovice středem a z křídla zvyšují na 14:32. Ve 45. minutě opět aktivní Tóthová snižuje na 15:32. Soupeř bezpečně proměňuje další tři brejky po průhledných rozehrávkách domácích hráček na 15:36. Pak se dvakrát za Hodonín prosazuje ze spojky a z dálky Janáčová. Soupeř odpovídá z křídla na 16:37. V 57. minutě Vojtíšková snižuje na 18:37. Soupeř střílí 38 branku. Závěr zápasu patří domácí Bánoczké, které dvěma brankami upravuje na konečných 20:38.
.
.
Hodnocení utkání:
.
,,Soupeř z Otrokovic předčil hodonínské házenkářky v rychlosti, tam byl asi největší rozdíl. Dále v přesnosti a razanci střelby. Hráčky Hodonína zaplatily daň za pomalost, nerozhodnost a rozpačitost při přechodu do útoku a hlavně při střelbě. U některých hráček Hodonína při přechodu do útoku, či zvedání se z palubovky jsem měl pocit, že pobírají invalidní důchody. Kvalitě utkání nepřispěli ani rozhodčí, jejichž verdikty byly hodně diskutabilní. Často to vypadalo, že fauly i nafilmované se pískaly pouze na jedné straně. Na druhé straně některé zákroky "na kriminál" nezůstaly oceněny ani 2 minutami. Ale buďme objektivní, soupeř byl lepší a zvítězil zaslouženě. Pro zajímavost. Soupeř z Otrokovic dal 19 branek z brejků a domácí Hodonín ani jeden," uvedl na úplný závěr vedoucí domácího družstva Petr Beran.
.
(Zdroj: Libor Kopl z HD, Petr Beran a JKMrkající)

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama