Hodonínský deník O Poháru města Hodonína 2011

5. prosince 2011 v 17:19 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína
.
TURNAJ: Mezinárodní klání ovládly žákyně Szombathély …
(autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Mezinárodní turnaj mladších žákyň v házené, který se o víkendu uskutečnil v Hodoníně, vyhrál Delfin Sportiskola Szombathély.
.
Maďarský tým nenašel v sedmi zápasech přemožitele a po skvělých výkonech si ze Slovácka zaslouženě odvezl pohár pro vítěze. Druhé skončily v domácím prostředí svěřenkyně kouče Milana Adiho, které dokázaly porazit i dva polské celky. Třetí byl Ruch Chorzów, čtvrtou příčku obsadily Tychy.
.
Třídenní házenkářský maraton nabídl spoustu zajímavých střetnutí, velké množství nádherných branek, skvělé výkony talentovaných hráček, pocity radosti i slzy zklamání. Organizátoři klání si mohli po skončení turnaje oddechnout. Žádné vážnější zranění ani problém v organizaci. Tento turnaj má budoucnost.
.
"Z našeho pohledu se turnaj rozhodně vydařil. I když se nechceme nijak chválit, žádné problémy nebyly. Jsme rádi, že zahraniční týmy přinesly do turnaje vysokou kvalitu. Potkali jsme nové soupeře a partnery, se kterými jsme se lépe poznali. Věřím, že kontakty a evropskými celky udržíme," uvedl ředitel turnaje Radek Bičan. Jednatele hodonínského klubu samozřejmě potěšily i výkony domácích hráček, které prohrály pouze s maďarským Szombathély. "Potěšilo mě, že naše holky dokázaly vzdorovat silným Polkám a že hrály odvážně. Ani zápas se suverénními Maďarkami nepostrádal náboj. Překvapila mě i začínající děvčata, která se na turnaji rozhodně neztratila. I když pro některé holky mohl být turnaj velmi náročný," řekl Bičan. Vedení HK Hodonín chce podobné akce pořádat i v příštích letech. "Chceme v této tradici žákovských turnajů pokračovat. Všechno je to ale věc finančních prostředků, kapacity v hale a na hotelu," pronesl Bičan, který si pochvaloval úroveň zápasů i nadšení hráček. "Společensky to bylo na úrovni. Hodonínská hala by si podobných akcí zasloužila mnohem víc. My jsme rádi, že děti sportují," řekl Bičan.
.
Hodonínské hráčky na turnaji zářily. Domácí tým táhly hlavně hráčky ročníku 1999. "Musím být spokojený. Je to pro nás velký úspěch. S turnaje si odnášíme řadu pozitiv. Pochválit chci hlavně čtyři starší děvčata, které prokázaly své umění," pravil trenér Hodonína Milan Adi. Ten se mohl spolehnout na výtečnou gólmanku Hanzalíkovou i tradiční opory Smetkovou, Váverkovou, Brablcovou a Novákovou. "Holky poslouchaly. Hrály tak, jak jsem si představoval. Všechno se odvíjelo od brankářky. Celkově obranná hra byla úžasná," zářil Milan Adi. Mladý kouč bral jedinou porážku s nadhledem. "Maďarky byly o dvě třídy lepší," mávl rukou. Cenu pro nejlepší hráčku turnaje převzala Kitty Szabó z Delfin Sportiskola Szombathely. Nejlepší střelkyní klání se stala Natalia Kolonko. Hráčka polského Chorzówa nastřílela v sedmi zápasech pětašedesát branek. Jedna cena zůstala i v Hodoníně. Domácí gólmanka Barbora Hanzalíková potvrdila výtečnou formu a od organizátorů obdržela cenu určenou nejlepší brankářce.
.
Hodonínské mladší žákyně čekají v zimním období ještě dva turnaje. V lednu se hráčky slováckého celku představí ve Velkém Meziříčí, v únoru zase pojedou do Trenčína. "Chceme, aby děvčata pořád hrála," řekl Bičan. Na další turnaje pojede Hodonín bez nejlepších hráček. "Chceme zatížit i mladší holky. Šanci dostanou děvčata z Holíče, Lužic, Rohatce," informoval Bičan. Vedení hodonínského klubu ještě spolupracuje se Základní školou Vančurova a Domem dětí a mládeže ve Strážnici.
.
.
Pohár města Hodonína 2011 v číslech:
.
Výsledky: HK Hodonín - TJ Sokol Hrabůvka 16:6 (10:4), UDHK ŠG Nitra - ŠŠK Prešov 12:8 (2:5), MOSM Tychy - UKS PR Ruch Chorzów 11:19 (6:12), TJ Strojár Malacky - Delfin Sportiskola Szombathély 5:35 (2:19), HK Hodonín - ŠŠK Prešov 15:10 (11:3), TJ Sokol Hrabůvka - UDHK ŠG Nitra 2:20 (0:11), TJ Strojár Malacky - UKS PR Ruch Chorzów 7:22 (4:10), MOSM Tychy - Delfin Sportiskola Szombathély 13:31 (9:15), UDHK ŠG Nitra - UKS PR Ruch Chorzów 14:17 (6:10), HK Hodonín - MOSM Tychy 16:15 (10:4), TJ Strojár Malacky - ŠŠK Prešov 4:12 (2:7), TJ Sokol Hrabůvka - Delfin Sportiskola Szombathély 1:32 (1:18), HK Hodonín - UKS PR Ruch Chorzów 14:9 (9:5), UDHK ŠG Nitra - MOSM Tychy 9:29 (6:13), TJ Sokol Hrabůvka - TJ Strojár Malacky 6:9 (1:7), ŠŠK Prešov - Delfin Sportiskola Szombathély 4:32 (2:15), HK Hodonín - UDHK ŠG Nitra 19:9 (11:4), TJ Strojár Malacky - MOSM Tychy 4:26 (1:17), UKS PR Ruch Chorzów - Delfin Sportiskola Szombathély 9:32 (3:21), ŠŠK Prešov - TJ Sokol Hrabůvka 15:5 (11:1), TJ Strojár Malacky - UDHK ŠG Nitra 9:13 (2:4), HK Hodonín - Delfin Sportiskola Szombathély 15:26 (7:12), TJ Sokol Hrabůvka - UKS PR Ruch Chorzów 6:19 (0:13), MOSM Tychy - ŠŠK Prešov 22:8 (11:4), HK Hodonín - TJ Strojár Malacky 12:8 (5:7), MOSM Tychy - TJ Sokol Hrabůvka 27:6 (11:3), ŠŠK Prešov - UKS PR Ruch Chorzów 10:19 (4:11), UDHK ŠG Nitra - Delfin Sportiskola Szombathély 12:31 (5:18).
.
Celkové pořadí: 1. Delfin Sportiskola Szombathély 14b, 2. HK Hodonín 12b, 3. UKS PR Ruch Chorzów 10b, 4. MOSM Tychy 8b, 5. UDHK ŠG Nitra 6b, 6. ŠŠK Prešov 4b, TJ Strojár Malacky 2b, 8. TJ Sokol Hrabůvka 0b.
.
Nejlepší hráčka: Kitty Szabó (Delfin Sportiskola Szombathely). Nejlepší střelkyně: Natalia Kolonko (Ruch Chorzów) - 65 branek. Nejlepší brankářka: Barbora Hanzalíková (HK Hodonín).
.
.
Sestava a branky HK Hodonín: Barbora Hanzalíková - Eliška Bučková 3, Radka Blažková, Valerie Smetková 13, Magdalena Petriová, Barbora Zichová 1, Tereza Mastihubová 1, Nika Jamná, Dominika Váverková 30, Zuzana Klásková 5, Tereza Henčlová, Karolína Kosířová 14, Petra Redková, Tereza Brablcová 19, Julie Solaříková, Hedvika Nováková 20, Ivana Taptičová 1. Trenér: Milan Adi.
.
ROZHOVORY:
.
Szombathely? Vzor pro náš sport. Radek Bičan, jednatel HK Hodonín …
"Hráčky, které hrají za Delfin Sportiskola Szombathely, jsou vybraná děvčata, které dělají pro zařazení do třídy sportovní testy. Je tam třeba čtyřicet děvčata. některé holky splní limity, další ne. Takto to v Maďarsku funguje. Jsou tam v situaci, kdy si mohou hráčky vybírat. Fungování sportovní školy v Szombathely by mohlo být velkým vzorem pro fungování Základní školy U Červených domků. V Hodoníně se neustále vymýšlejí nějaké koncepce a tam nás blokují atleti. Není možná se tam s nikým domluvit. My vykládáme pět let atletům, že s nimi chceme spolupracovat a být s nimi v nějakém kontaktu a stejnou dobu to nikdo nechápe. V Maďarsku to chápou, mají tam jiný systém pro děti. Možná se tam méně peněz dává do akcí pro veřejnost, oslavných ohňostrojů a soutěží ve šlapání na rotopedu vedle kašny. O to víc se finanční prostředky, kterých v Maďarsku není o nic víc než v Česku, soustředí do sportu a výchovy mládeže. Aby holky cíleně něco dělaly. Zdůrazňuji cíleně. Jedno setkání mládeže na náměstí s tím, že vrchol programu je vypouštění balonku, dětem nic nedá. Mládež u nás potřebuje systém, soustavnost, vidět výsledky a mít z toho nějaký pozitivní zážitek."
.
Hvězda turnaje. Barbora Hanzalíková, brankařka HK Hodonín ...
"Nikdy dřív jsem nejlepší brankářkou turnaje nebyla. Je to moje premiéra. Turnaj hodnotím pozitivně, byl výborný. Odchytala jsem skoro všechno, až v posledním zápase s Malackami dostaly šanci i další gólmanky. Maďarky byl lepší, ale v budoucnu bychom je mohli porazit. Nejlépe hodnotím zápas se Szombathely. Před turnajem jsem byla zraněná. V prvních zápasech mě kotník bolel, pak už ne. Druhé místo moc oslavovat nebudeme. S holkami turnaj probereme, ale na kofolu nepůjdeme. Necháme si to až na konec sezony. Pohár, který jsem dostala, si vystavím v pokoji. Žádný házenkářský vzor nemám. K házené jsem se dostala přes školu v Holíči. Jednou bych chtěla chytat za Českou republiku. Ale jestli se tam dostanu z Veselí, nebo z jiného interligového klubu, je mi jedno.
.
FOTOGALERIE P.VALLY Z TURNAJE NAJDEŤE NA FACEBOOKU HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO:
.
.
TV SLOVÁCKO - VIDEO:
.
.
(Zdroj: L.Kopl z HD, foto: P.Valla, TV Slovácko a JKMrkající)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karamba karamba | 6. prosince 2012 v 8:30 | Reagovat

Bičan to je teda vzor. Zmrd všech zmrdů tunelář, nevychovaný člověk co ani zdravit neumí. To máte teda moc pěkný vzor. Jen se Vašeho "vzoru" zeptejte co udělal za bordel v Brně! :-!

2 Kolda Kolda | 22. prosince 2012 v 9:31 | Reagovat

odpovím na váš komentář krátce, pan Bičan nemá nic společného s tímto házenkářským blogem, váš názor k jeho osobě proto nebudu dále komentovat ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama