Hodonínské házenkářky vstoupily úspěšně do domácího turnaje. A další zajímavosti z Hodonína.

2. prosince 2011 v 19:37 |  HK Hodonín
.
POHÁR MĚSTA HODONÍNA:
.
Hodonínské žákyně vstoupily do turnaje výhrou nad Hrabůvkou …
Hodonín, 02.12.2011- (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Třídenní házenkářských turnaj mladších žákyň v Hodoníně odstartoval. Domácí výběr si v úvodním zápase prestižního mezinárodního klání poradil s Hrabůvkou, celek z Ostravy přehrál 16:6.
.
HK Hodonín - TJ Sokol Hrabůvka 16:6 (7:4) - Střelecky se dařilo zejména hráčkám ročníku 1999. Tereza Brablcová s Hedvikou Novákovou se blýskly pěti branami, Dominika Váverková zaznamenala tři branky. V brance své spoluhráčky uzdravená gólmanka Barbora Hanzalíková. "Je jasné, když za nás nastoupí čtyři hráčky ročníku 1999, že je to o něčem jiném. Holky vědí, co mají na hřišti dělat, gólmanka zase umí chytat. Ale pochválit musím všechny děvčata,"uvedl kouč Hodonína Milan Adi. Slovenský trenér výhru nad Hrabůvkou nepřeceňoval. "Zápas byl asi jeden z těch lehčích. Ostatní zápasy budou podle mě těžší,"uvědomoval si Adi.
.
Jeho tým si vytvořil v úvodu utkání několikabrankový náskok, který si udržoval po zbytek zápasu. Poločas vyhrál Hodonín 7:4. Po změně stran přidaly hráčky slováckého celku dalších devět branek. Ve druhém poločase se do utkání zapojila všechna domácí děvčata. I náhradnice však duel zvládly. Pořadatelský tým si za prvními turnajovými body v pohodě dokráčel, celek ze severu Moravy porazil 16:6. "Výsledek neodpovídá tomu, co jsme si představovali. Čekali jsme lepší výkon. I předvedená hra měla být lepší. Naše hráčky bohužel trochu neposlouchají," řekl kouč Sokola Hrabůvky Tomáš Bárta.
.
Ten přijel na Slovácko se svým týmem poprvé. "Je to naše premiéra. S holkami jezdíme po celé republice, v Hodoníně jsme ale ještě nikdy nebyli," přiznal Bárta, který si jihomoravské město ve volné chvíli rád prohlédne. "Zatím na to nebyl čas. Přijeli jsme těsně před zápasem. Ale v sobotu jistě bude prostor," pravil mladý kouč. Sokol Hrabůvka je malý klub, který se zaměřuje pouze na mládež. "V Ostravě je o házenou velký zájem. U nás v oddíle ale máme pouze minižačky a žákyně. Starší děvčata posíláme do Poruby, se kterou spolupracujeme," pravil Bárta. Severomoravský tým přijel na Slovácko hlavně sbírat cenné zkušenosti. "První zápas nám moc nevyšel. Ale podle toho, co jsem viděl, tak asi budeme mít na turnaji nejmladší tým. Důležité je, aby se holky otrkaly," řekl Bárta.
.
Domácí tým má vzhledem k předchozím výsledkům mladších žákyň podstatně větší ambice. "Chtěl bych medaili," uvedl Adi. "Přece jenom jsme doma a před kamarády a známými bychom se měli ukázat. Ale až další zápasy nám napoví, jak na tom jsme. Vše se bude odvíjet od přístupu děvčat k zápasům," dodal. Vedení HK Hodonín letos uspořádalo turnaj určený mladším žákyním. "Chtěli jsme, aby u nás hrály slovenské týmy. Třeba do Prešova pravidelně jezdíme. Poprvé v historii se u nás představí mladí Poláci. Pozvali jsme i sportovní školu ze Szombathély," pronesl hlavnáí organizátor klání Radek Bičan. Maďarsko bude v Hodoníně reprezentovat Delfín Sportiskola Szombathély, z Polska přijedou na jižní Moravu Ruch Chorzów a MOSM Tychy. Pozvání přijaly i slovenské celky Nitry, Prešova a Malacek. "Hrát se bude klasickým systémem každý s každým. Díky podpoře sponzorů jsme mohli týmům vytvořit patřičné zázemí," řekl Bičan. Záštitu nad turnaje znovu převzal senátor Zdeněk Škromach. Vstup je opět zdarma.
.
Sestava a branky Hodonína: Barbora Hanzalíková - Eliška Bučková, Radka Blažková, Valérie Smetková 1, Magdaléna Petriová, Barbora Zichová, Tereza Mastihubová 1, Nika Jamná, Dominika Váverková 3/1, Zuzana Klásková, Tereza Henčlová, Karolína Kosířová 1, Petra Redková, Tereza Brablcová 5, Julie Solaříková, Hedvika Nováková 5 a Ivana Taptičová. Trenér: Milan Adi.
.
FOTOGALERIE DENÍKU - HODONÍN VS. HRABÚVKA:
.
Z JINÉHO SOUDKU:
.
HK Hodonín čeká na vyjádření svazu. Zatím marně …
(autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Zimní přípravu mají naplánovanou, jedno důležité rozhodnutí jim však chybí. Vedení hodonínského házenkářského klubu prozatím jen marně čeká na vyjádření svazu, zda starší žákyně slováckého celku přijme do celorepublikové Žákovské ligy.
.
"Program na zimní období máme připravený, ale pořád čekáme na zásadní informaci, jestli budou nebo nebudou hrát naše starší žákyně Žákovskou ligu. Přístup Jihomoravského svazu a Českého svazu házené je absurdní a velmi liknavý," řekl zástupce HK Hodonín Radek Bičan. Vedení svazu mělo hodonínský klub informovat do 18. listopadu, k tomuto datu byla uzávěrka přihlášek. Na Slovácko však ani dva týdny po termínu konečný verdikt nedorazil a zřejmě ještě nějaký čas nedorazí. "Problém je v tom, že na jižní Moravě se soutěž starších žákyň nehraje a Praha proto přidělila jižní Moravě do žákovské ligy pouze jediné místo. A výkonný výbor brněnské oblasti rozhodl, že jižní Moravu bude reprezentovat tým Tatranu Bohunice," uvedl Bičan.
.
Podle něj si ale nominaci zaslouží také Hodonín, který Bohunice v přímém souboji v oficiálních utkáních dvakrát porazil. "Desátého září jsme doma vyhráli 21:18, třiadvacátého října jsme zvládli i odvetu v Brně, kde jsme zvítězili 26:15," informoval Bičan. Ten rozhodnutí krajského svazu nechápe, věří ale, že český svaz najde Hodonínu mezi dvaceti nejlepšími českými kluby místo. Dlouho však už čekat nemíní. "Troufám si tvrdit, že letos máme tým, který by byl schopný dvě kola zvládnout a dostat se mezi dvanáctku nejlepších družstev v republice," říká Bičan. "Ještě několik dnů na rozhodnutí počkáme, příliš chuti ale reprezentovat Jihomoravský svaz házené v této soutěži nyní po nominačních tahanicích už ale nemáme".
.
Jen pro doplnění. Žákovskou ligu, která začíná v lednu a trvá až do jarních měsíců, začíná hrát dvacet týmů z celé České republiky. Každý oblastní svaz zastupuje určitý počet nejlepších celků, hraje se turnajovým způsobem. Nejhorší tým z každého turnaje v soutěži končí. "Je to zajímavá a prestižní soutěž, která by děvčatům určitě v jejich růstu pomohla." tvrdí Bičan. Hodonínské žákyně se letos opět představily ve Středomoravské lize řízené z Olomouce. Ve skupině B skončily v konkurenci Olomouce, Zlína a Veselí nad Moravou čtvrté. "Narazili jsme na těžší soupeře než byli v druhé skupině. Na rozdíl od mladších žákyň si tak naše starší děvčata o medaile ve Středomoravské oblasti nezahrají," pravil Bičan.
.
Starší žákyně HK Hodonín se na podzim představily také na Slovensku. V soutěži Trnavského kraje nenašly přemožitele, v osmi zápasech si připsaly plný počet bodů. "Bohužel máme problémy s Dunajskou Stredou, která s námi nekomunikuje. ,,Naše vzájemné zápasy měly být ozdobou celé soutěže, funkcionáři Dunajské Stredy však nechtějí hrát v Hodoníně a my zase odmítáme hrát všechny čtyři zápasy na Slovensku," řekl Bičan, kterého ale mnohem více trápí výše zmiňovaný přístup Českého svazu házené. "Jejich nerozhodnutí nám komplikuje zimní termínovou listinu," zlobí se hodonínský funkcionář, který už starší žákyně přihlásil na mezinárodní turnaj do Prešova. Na východě Slovenska se hraje od pátého do osmého ledna. "Navíc mám ještě v hodonínské hale domluvené dva třídenní termíny. Jeden je v lednu a druhý v únoru. Chceme v hale v Lipové aleji připravit také turnaj o Pohár města Hodonína v kategorii starších žákyň, druhý získaný termín je určený dorostenkám. Také pro ně bychom rádi uspořádali přípravné mezinárodní klání, aby byly na jarní odvety v moravské skupině první ligy České republiky dobře připraveny," uzavřel Bičan.
.
ZKOUŠKA:
.
Hodonín zkoušel na turnaji děvčata z Lužic a Rohatce …
(autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Ostrou premiéru za sebou mají začínající házenkářky hodonínského klubu. Talentovaná děvčata z Rohatce a z Lužic poprvé nastoupila v dresu Hodonína ve velké hale a ve skutečném zápase. Netradičně složený tým sice v domácím prostředí žádný duel nevyhrál, ostudu však také rozhodně neudělal.
.
Přípravný mezinárodní turnaj mladších žákyň, který se v sobotu uskutečnil v hale TEZA, ovládly hráčky Otrokovic. Druhé byly Kunovice a třetí slovenský Hlohovec. "Turnaj měl přípravný charakter. Polovina našich hráček byla vůbec poprvé na hřišti. Podle toho to také vypadalo. Holky ale musím pochválit za přístup a za odvahu, že si přišly házenou vyzkoušet. Ukázalo se, že práce, kterou s mladými děvčaty děláme, se nám vyplácí," uvedl jednatel HK Hodonín Radek Bičan. Ten si pochvaluje spolupráci se základními školami v Rohatci a Lužicích. "Pan Dratva je zase domluvený se školou Vančurova. V užším kontaktu jsme i s Centrem volného času v Holíči a Domem dětí a mládeže ve Strážnici. V každém kroužku máme asi patnáct děvčat," informoval Bičan. Vedení HK Hodonín vybralo společně s žákovskými trenéry deset nejšikovnějších děvčat z Rohatce a Lužic a k nim přidalo stabilní hodonínské hráčky. Kouč Milan Adi tak měl k dispozici úplně nový tým. Tradiční opory Hanzalíková, Nováková, Brablcová a Váverková dostaly volno. "Nejlepší holky ročníku 1999 nehrály," řekl Bičan.
.
Bez vítězství:
.
Žákyně Hodonína na turnaji postupně prohrály s Kunovicemi, Měnínem, Hlohovcem a Otrokovicemi. "Pěkný zápas odehrály holky s Hlohovcem. Druhý poločas dokonce slovenského soupeře přehrály. Zajímavé bylo i utkání s Měnínem," pronesl Bičan. "V tomto stavu jsme se nemohly měřit třeba s Kunovicemi, které měly v týmu tři chlapce," pokračoval. "Ale pokud se vrátím na začátek, tak turnaj jsme rozhodně nepořádali se záměrem vyhrát ho. Ani jsme s tím nepočítali. Prostě jsme rádi, že děti hrají. Všichni věříme, že je házená chytne a že u nás budou pokračovat," dodal hodonínský funkcionář. Spokojený s turnajem byl i kouč Milan Adi. "Z výsledků tragédii neděláme. Vždyť některé holky mají za sebou pouze deset tréninků. Holky z Rohatce a Lužic zatím netrénují tolik, jako naše děvčata. I porot jsme na turnaj vzali více hráček z okolních vesnic. Chtěli jsme, aby si vyzkoušely zápasy," pravil mladý slovenský kouč. Adi obešel Základní školy v Rohatci a v Lužicích a požádal jejich ředitel o spolupráci. "Děvčatům jsem všechno vysvětlil a oni se pak přihlásila sama. Začínáme to pomalu rozbíhat. Tak věřím, že to bude fungovat," přeje si trenér Hodonína. Podle něj je na Hodonínsku spousta talentovaných děvčat. "Ve městě je to těžké. Do škol nás nikdo nepustí, navíc v Hodoníně je spousta lákadel a zájmových kroužků. Zato na vesnicích není pro mladá děvčata tolik vyžití, jako ve městech," míní Adi. Cíl hodonínského klubu je jasný. "Chceme rozšířit základnu hráček v mladších kategoriích. Abychom za pár let neměly problémy s nedostatkem házenkářek," řekl Adi.
.
Vedení HK Hodonín připravilo pro mladší žákyně řadu akcí. "Nejlepší sestava odehraje o víkendu mezinárodní turnaj O pohár města Hodonína. V lednu zase jedeme na dva dny do Velkého Meziříčí. Šestého prosince budou mít holky akci se školou v lužické hale," pravil Bičan.
.
Přípravný mezinárodní turnaj mladších žákyň v Hodoníně:
.
Výsledky turnaje: HK Hodonín - SHK Kunovice 3:15 (2:7), Sokol Měnín - HC Sporta Hlohovec 12:19 (2:11), Jiskra Otrokovice - SHK Kunovice 14:7 (9:5), HK Hodonín - Sokol Měnín 8:10 (2:8), Jiskra Otrokovice - HC Sporta Hlohovec 16:7 (10:4), Sokol Měnín - SHK Kunovice 4:8 (2:4), HK Hodonín - HC Sporta Hlohovec 7:19 (5:6), Jiskra Otrokovice - Sokol Měnín 18:4 (9:4), SHK Kunovice - HC Sporta Hlohovec 12:11 (7:7), HK Hodonín - Jiskra Otrokovice 3:17 (1:9).
.
Konečné pořadí: 1. Jiskra Otrokovice (65:21) - 8b, 2. SHK Kunovice (42:32) - 6b, 3. HC Sporta Hlohovec (56:47) - 4b, 4. Sokol Měnín (30:53) - 2b, 5. HK Hodonín (21:61) - 0b.
.
Střelkyně branek HK Hodonín: Smetková Valerie 10, Klásková Zuzana 4, Bučková Eliška 3, Taptičová Ivana 2, Petriová Magdalena 1 a Solaříková Julie 1.
.
ŽÁDOST O DOTACI PRO HÁZENKÁŘSKÝ KLUB HODONÍN:
.
Zvukový záznam s 13. zasedání zastupitelstva města Hodonín
Výsledek hlasování č. 52 - bod č. 8.3 - Žádost o dotaci Házenkářský klub Hodonín
.
FACEBOOK - HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO:
- vítejte -
Úžasný
.
(Zdroj: L. Kopl z HD, město Hodonín a JKMrkající)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:18 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama