HK Hodonín: nejenom o posledním utkání v letošním roce dorostenek v Bohunicích

19. prosince 2011 v 14:47 |  HK Hodonín
Hodonín, 19.12.2011 - (autor: admi Blogu) - Ani se nenadějeme a za pět dnů tu máme Vánoce a za několik dalších dnů i Nový rok 2012. Je to čas bilancování a novoročních přecevzetí. Vánoční svátky patří k dnům plné pohody a klidu, proto vynechám v závěru tohoto roku hodnocení hodonínských házenkářek v číslech a statistikách. Myslím, že by to bylo pouze z dlouhavé opisování dat, které si mohou příznivci hodonínské házené nalézt k jednotlivým družstvům Hodonína, ale i k těm druhým na internetových stránkách Českého svazu házené, Středomoravského a Jihomoravského svazu házené. Žádné novoroční přecevzetí osobně k házené nemám. Spíš mě v poslední době schází ten pravý házenkářský vítr nejen do plachet kolem blogu hodonínské házenkářky, ale i chuť něco hmatatelně zviditelňovat bez osobního naplňení. V letošním roce se toho hodně na blogu, ale i celkově na internetu napsalo. Myslím, že v některých fázích mnohdy více jak o některém z interligových klubů. Dnes mám z toho všeho, smíšený pocit, asi takový, že dlouhodobě poslouchám vynilovou desku, kterou mám sice rád, ale bohužel hraje tu stále stejnou, obehranou písničku, bez posunu ostrého hrotu dál, ale i bez zpětného signálu pokory k lidem, kteří mají k házené kladný vztah, a která mě tam za ty roky schází. Zda budu i v příštím roce pokračovat v blogu, nechám osudu své započaté velké házenkářské přestávky. Určitě můj koníček fotografování to neovlivní. Přesto za ty dlouhé vzájemné roky na internetu, bych chtěl otevřeně poděkovat, všem příznivcům tohoto blogu i za nečekaně velkou návštěvnost více jak 70.000. K tomu krásnému počtu velkým dílem napomohli házenkářští nadšenci ze širokého spektra. Rád bych vyzdvihl v příspěvcích na blogu Libora Kopla z Hodonínského deníku a házenkářského trenéra, pamětníka Miroslava Dratvu, ale i třeba z řad hodonínských rodičů Petra Berana nebo mailové informace z interligového Veselí n/M. Kluci ještě jednou dík! Závěr letošního roku, možná i poslednímu komentáři na blogu bude patřit ex-mušketýru Petru Beranovi ve jménu hodonínských dorostenek, v online komentáři k jejich poslednímu utkání roku v Bohunicích …
.
.
(autor: Petr Beran) - Mladší dorostenky HK Hodonín sehrály 11.12.2011 poslední utkání podzimní části 1. ligy mladších dorostenek v Brně s týmem Tatran Bohunice.
.
1. poločas:
.
HK se ujal vedení v 58. sekundě - to se prosadila Tóthová středem, ve 4. minutě Kučerová trefuje pravou tyč bohunické branky. Soupeř vystřelil poprvé na branku HK až v 7. minutě z křídla - 1:1. V 8. minutě zvyšuje ze spojky Prokopová na 2:1, za HK vyrovnává Tóthová a v 9.minutě se z dálky prosazuje ''Buchta'' Slavětínská - 3:2. V 9. minutě Ivičičová z pivota vyrovnává na 3:3, pak se Bohunice během pěti minut prosazují 3x ze 7m hodu, z dálky a z křídla a vedou 6:3. Hráčkám HK se v těchto fázích nedaří vůbec nic -Jelínková namazala soupeři na 7m hod a v 15. minutě Přikrylová ze 7m hodu trefuje pouze tyč. V 17. minutě si HK bere time. V 18. minutě proměňuje 7m hod Přikrylová - 4:6 a minutu nato Prokopová středem zvyšuje na 7:4. Hned nato Janáčová snižuje na 5:7 a Tóthová následně neproměňuje brejk. V 21. minutě Janáčová z dálky snižuje na 6:7. Soupeř z křídla a středem přidává další 2 branky - 9:6. Ve 23. minutě Kučerová zahazuje 7m hod a v 26. minutě brankářka HK namaže Slavětínské do gólovky a ''Buchta'' s přehledem proměňuje - 10:6. Ve 27.minutě se prosazuje Kučerová z dálky - 7:10 hned nato Eva Žáková chytá proskok soupeře, ale hráčky HK se pro míč neohnuly a Prokopová doráží do prázdné branky - 11:7. Ivičičová snižuje z pivota na 8:11 a ve 29. minutě Přichystalová ze 7m hodu zvyšuje na 12:8 pro Bohunice. V 30. minutě Přikrylová snižuje proskokem na 9:12.
.
2. poločas:
.
HK začíná přesilovkou při vyloučení Prokopové a Bánoczká z křídla snižuje na 10:12. Bohunice se prosazují až v 35.minutě a na 2x zvyšují na 13:10. V 36. minutě zahrává HK 7m hod -dělovka L. Váverkové málem zlomila břevno bohunické branky,ale stav se neměnil. Soupeř z dálky přidává další 2 branky a za HK ve 40. minutě snižuje Janáčová koníkem z dálky na 11:15. O pár sekund později se blýskla brankářka Žáková výborným zákrokem a z protiútoku Kučerová snižuje na 12:15. Ve 42. a 43. minutě předveda tři vynikající zákroky Eva Žáková, kdy 2x ze spojky a jednou z křídla chytá soupeři 3 tutovky. Ve 44. minutě Bánoczká nepokryla křídlo a soupeř lacino zvyšuje na 16:12. V 45. minutě HK snižuje Přikrylovou na 13:16. V 46. minutě se křídlo soupeře přehnalo kolem stojící Ringerové a bylo to 17:13. Ve 48. minutě Přikrylová po výborně zahraném signálu snižuje na 14:17.Soupeř dává dvě branky jako přes kopírák -proskokem středem - 19:14. V 51.minutě Tóthová ze 7m hodu snižuje na 15:19 soupeř odpovídá středem - 20:15. V 53. minutě Kučerová snižuje z dálky na 16:20 a Bohunice opět středem dávají 21 gól. V 54. minutě Přikrylová zahazuje další 7m hod HK - trefuje brankářku Lekešovou do nohy. Soupeř dává z křídla 22 branku a v 56. minutě Tóthová středem snižuje na 17:22. Bohunice se prosazují ze spojky, HK snižuje Tóthovou ze 7m hodu a v 59. minutě Kučerovou z dálky na 19:23. Bohunice ještě do konce utkání střílejí středem další 2 branky.
.
.
Závěrem:
.
Obě družstva v dnešním utkání demonstrovala, proč jsou momentálně ve spodních patrech tabulky. Soupeř z Bohunic zdaleka neběhal ani zdaleka tak rychle jako hráčky J. Hradce nebo Otrokovic, což by teoreticky i prakticky hráčkám HK Hodonín mělo vyhovovat, přesto působil kompaktnějším dojmem. Nemá asi smysl hráčky HK nějak moc kritizovat - prostě hrají to na co mají a co jim jejich momentální forma dovoluje a na víc to prostě momentálně není. Zdůrazňovat, nerozhodnost, pomalost a špatnou střelbu (dnes šlo opět hodně ran mimo branku či do brankářky Simony Lekešové) to by byla už obehraná písnička. HK neproměnil čtyři 7m hody a nebyl schopen - tak jako v minulém zápase zrealizovat ani jeden rychlý útok či brejk Dnes jsme doufali ve dva body do tabulky, ale objektivně vzato při dnešním výkonu to nešlo. Přejme si, aby se to do jarních odvet zlepšilo.
.
Tatran Bohunice - HK Hodonín 25:19 (12:9)
Sestava a branky Hodonína: Žáková - Janáčová 3, Tóthová 5/2, Bánoczká 1, Ringerová, Kučerová 4, Ivičičová 2, Zbořilová, L.Váverková, Vojtíšková, Krupicová, Jelínková a Přikrylová 4/2. Trenér: Adi.