Hodonínské dorostenky dovezly z Karviné cennou výhru. Mladší a starší žakyně si jely pro body do Kunovic.

6. listopadu 2011 v 19:00 |  HK Hodonín
.
(autor: Petr Beran) - Dne 05.11.2011 mladší dorostenky HK Hodonín odjely odehrát 7. mistrovské utkání 1. ligy, tentokrát do Kraviné.
.
TJ Sokokol Karviná - HK Hodonín 19 : 29 (10 : 14) - První poločas i utkání zahájil Hodonín úspěšně. Nejprve ve 2. minutě se trefila ze středu Přikrylová, ve 3. minutě Bánoczká proměňuje brejk a následně Kučerová dvakrát trefila břevno hostující branky. Soupeř vyrovnává a v 5. minutě se ujímá i vedení 3:2. Tóthová v 8. minutě stav srovnává na 3:3 a Bánoczká s Janáčovou přidávají další dvě branky pro Hodonín. Karviná drží krok do 13. minuty a do stavu 5:6. Pak hosté z Hodonína odskakují do tří brankového vedení za přispění Bánoczké a Janáčově. Soupeř mezi 16. a 22. minutou střílí tří 7m hody. Z toho dva proměňuje a jeden brankářka Beranová chytá. Hodonínské házenkářky však nezahálely a do konce poločasu zvýšily své vedení o další čtyři branky.
.
Na začátku druhého poločasu, ve 32. minutě Vojtíšková zvyšuje vedení na 10:15. Domácí házenkářky oplácí a snižují středem v téže minutě. Ve 33. minutě Tóthová přidává 16 branku. O pár sekund později soupeř snižuje ze 7m hodu. Ve 35. minutě se Kučerová prosazuje ze spojky, Karviná ve 36. minutě odpovídá střelou z dálky i změnou stavu na 13:17. Od 37. minuty výborně hrající hráčky Hodonína dávají jednu branku za druhou a zvyšují stav utkání, kdy už ve 46. minutě navyšuje Vojtíšková z křídla na 13:25. Domácí družstvo se v těchto fázích vůbec střelecky neprosadilo a hodonínské dorostenky v této fázi utkání rozhodují ve svůj prospěch. Teprve v závěru utkání povolují soupeři snížit na konečných 19:29.
.
Samozřejmě, že nemůže ke sledu utkání chybět i závěrečné hodnocení vedoucího družstva HK Hodonín Petra Berana: "Hodonínské dorostenky přivezly poprvé dva cenné body ze hřiště soupeře. Zápas vůbec nebyl jednoduchý, jak by konečné skóre mohlo napovídat. Soupeř z Karviné vyrukoval s velice tvrdou až nečistou hrou, což v průběhu utkání pocítily téměř všechny naše hráčky. Hodně zákroků soupeře připomínalo spíše než házenou judo, řecko-římský zápas či wrestling. Hráčky Hodonína se nenechaly vyprovokovat a zápas dotáhly do vítězného konce. Spolehlivě zachytaly obě brankářky Žáková a Beranová, každá 8 úspěšných zákroků. Střelecky se dařilo Bánoczké a Janáčové, která úspěšně proměnila všechny 7m hody. Dobře zahrála i Přikrylová, která kromě tří branek vypracovala několik finálních, gólových přihrávek. Ve 2. poločase se rozstřílela Kučerová, Vojtíšková, Krupicová a Zbořilová. Potěšitelné je, že se hra Hodonína zlepšuje a všechny hráčky se prosadily gólově. Zkrátka holky zahrály výborně a všem patří pochvala za dobrou práci."
.
Sestava a branky Hodonína: Žáková, Beranová - Kučerová 4, Krupicová 1, Ivičičová 1, Ringerová 1, Přikrylová 3, Vojtíšková 2, Janáčová 6/3, Bánoczká 8, Zbořilová 1 a Tóthová 2. Trenér: Adi.
.
.
FOTO OKAMŽIKY Z KARVINÉ OD PETRA BERANA:
.
Středomoravská liga starší žačky - skupina B:
SHK Kunovice - HK Hodonín 14 : 24 (6 : 14)
Sestava a branky Hodonína: Hanzalíková Barbora, Forchová Sabina - Blechová Kateřina, Bydžovská Lucie 2, Váverková Dominika 5, Štěrbáková Veronika 2, Kosířová Karolína, Kalinová Nikola 2, Brablcová Tereza 7/1, Šupíková Veronika a Nováková Hedvika 1. Trenér: Šupík.
.
Středomoravská liga mladší žačky - skupina B
SHK Kunovice - HK Hodonín 5 : 16 (0 : 10)
Sestava a branky Hodonína: Hanzalíková Barbora - Šmídová Natálie, Bučková Eliška 3, Blažková Radka, Smetková Valerie 3, Petriová Magdalena 1, Jamná Nika, Váverková Dominika, Klásková Zuzana 3, Kosířová Karolína 2, Brablcová Tereza 1, Nováková Hedvika 3. Trenér: Šupík.