Hodonínské dorky neuspěly v J.Hradci

21. listopadu 2011 v 17:44 |  HK Hodonín
.
(autor: Petr Beran) - Dne 19.11.2011 sehrály mladší dorostenky z Hodonína svoje 8. utkání první dorostenecké ligy, tentokrát ve 230 km vzdáleném Jindřichově Hradci.
.
TJ Házená Jindřichův Hradec - HK Hodonín 34 : 14 (17 : 7) - V prvním poločasu se domácí házenkárky ujaly vedení ve 21. sekundě ze 7m hodu. Ve 2. a 3. minutě přidaly další 2 branky a zvýšila stav na 3:0. Hráčky Hodonína začaly utkání kromě dvou vyjímek s těžkýma nohama. "Vypadalo to, jakoby při běhu za sebou táhaly vagon uhlí. Přisuzoval jsem to únavě po dlouhé cestě autobusem,ale nezlepšilo se to ani do konce zápasu," naspal na úvod vedoucí hodonínského družstva Petr Beran. V 6. minutě Kolibová snižuje na 1:3 a soupeř v téže minutě zvyšuje na 4:1. V 7. minutě snižuje Kučerová ranou z dálky. Soupeř přidává ze spojky 5 gól. Kolibová hned nato snižuje na 3:5. Domácí se opět v 8. minutě prosazují ze spojky. Za Hodonín snižuje Bydžovská ze 7m hodu na 4:6. Jindřichův Hradec odpovídá ranou z dálky a z brejku na 8:4. Za hosty se až ve 13.minutě prosazuje Ivičičová na 5:8. Pak hráčkám Hodonína odešla rozehrávka i střelba. Dlouhých 9. minut bezhlavě bušily do výborně organizované obrany soupeře, která většinu střel zblokovala. A to co prošlo na domácí brankářku byly slabé střely bez razance a doprostřed branky, které brankářka domácích hravě pochytala. Soupeř postupně do 22. minuty navyšuje stav utkání na 11:5. Za Hodonín se až ve 22. minutě prosazuje Přikrylová na 6:11. Jejich soupeř připojuje ze spojky a z brejku další dvě branky na 13:6. Ve 24. minutě snižuje z dálky Janáčová na 7:13. To bylo ze strany Hodonína do konce poločasu všechno. Domácí házenkářky přidaly ještě další 4 branky.
.
V 2. poločasu domácí ve 32. minutě proměňují 7m hod a vedou 18:7. Pak se hodonínské hráčky na pár minut probraly z únavy a do 37. minuty vstřelily čtyři branky. Z toho dvakrát Kolibová a po jedné brance přidaly Přikrylová a Kučerová. Stav částečné korigovaly na 11:18. Poté hra Hodonína upadla. Dlouhých 19. minut hráčky nic nevymyslely, ani se střelecky neprosadily. Domácí využil své rychlosti a rozhodnosti při průnicích hodonínskou obranu a zvýšil skóre až na 11:30. Ve 26. minutě snižuje Ivičičová na 12:30 a minutu nato Kučerová ze spojky na 13:30. Ve 28.minutě se prosazuje ze 7m hodu Bydžovská a upravuje na 14:31.Soupeř na závěr utkání přidává další tři branky. Dvakrát z brejku a jedenkrát ze 7m hodu .
.
.
Závěrečné hodnocení utkání očima Petra Berana: "Začnu u domácích děvčat. Jejich vítězství bylo dnes naprosto zasloužené, protože předčili náš tým v rychlosti, pohybu s míčem i bez míče. Jejich střely byly prudké, razantní a umístněné. K tomu měli výborně organizovanou obranu, která nám toho moc nedovolila. Teď k Hodonínu. Není moc co k hodnocení. Výborně zahrály Kolibová a Bydžovská, které stačily soupeři v rychlosti. Brankářky Hodonína toho nemohly moc pochytat, protože se domácí hráčky často prosazovaly z brejků nebo z rychlých útoků do rozhozené hodonínské obrany. Citelně družstvu chyběla Timea Tothová. Bylo to cítit v obraně i v útoku. Zbytek hodonínských házenkářek prokázal olověné nohy a dřevěné ruce. Nezbývá než doufat ve zlepšení ve dvou posledních zápasech podzimní sezóny proti Otrokovicím a Bohunicím."