Veselským panenkám se venku nedaří. Prohrály i v Michaľovcích. Výsledkový servis.

7. listopadu 2010 v 19:43 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.
házená

WHIL: Fotbalový kouč Petržela viděl čtvrtou porážku Veselí …
Michlovce, 6.11.2010 - (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Překvapení se nekonalo. Házenkářky Veselí nad Moravou prohrály čtvrtý venkovní zápas v řadě, v desátém kole interligy nestačily na rozjeté Michalovce, které hlavně díky osmi brankám kanonýrky Tobiášové vyhrály 29:25.

házená
Iuventa Michalovce - HC Britterm Veselí n/M. 29:25 (15:10) - Souboj posledních vicemistryň si nenechal ujít ani fotbalový trenér Vlastimil Petržela. Současný kouč MFK Zemplín Michalovce dokonce atraktivní duel zahájil. Bývalému trenérovi pražské Sparty a Zenitu Petrohrad zatleskalo dvanáct set diváků, kteří přišli podpořit společnou charitativní akci fotbalového a házenkářského klubu Tento víkend bude náš. "Chtěla bych poděkovat divákům, že přišli a korektně povzbuzovali po celý zápas," řekla hrdinka zápasu Lucia Tobiášová.

Michalovce vstoupily do utkání dobře. Domácí hráčky vedly po první čtvrthodině utkání nad svými soupeřkami z Veselí o tři branky. Panenky ale dokázaly v 17. minutě zásluhou Jandáskové snížit na 7:8. To byl pro domácího trénera Daniša důvod na výběr oddechového času, který jeho svěřenkyně nastartoval. Michalovce třemi góly v řadě odskočily Veselí znovu na rozdíl čtyř branek. Když ve 22. minutě michalovská Hollá zvýšila na 12:8, vybral si time - out i trenér Veselí Peter Sabadka. Po něm Súkenníková snížila na 13:10, ale závěr patřil Iuventě, která vyhrála první poločas 15:10. Střelecky se dařilo především Obšatníkové a Tobiášové, na které byla krátká i výborná brankářka Veselanek Černá.

"Věděli jsme, že jsou Michalovce v laufu, že se jim daří. Chtěli jsme hrát nátlakou hru z obrany, protože Iuventa dává hodně branek. Obrana byla ve druhém poločase velmi dobrá. Bohužel přechod do útoku nebyl tolik efektivní. Problémy nám dělala i hra na postavenou obranu," pravil veselský kouč Peter Sabadka, který se musel obejít bez Jarmily Kočí. Zkušená spojka zůstala s dcerou v nemocnici.

házená

Ani po přestávce se nepodařilo hostujícímu celku dotáhnout ztrátu nabranou v první půli. Britterm kupil chyby a domácí je dokázaly trestat. Deset minut před koncem utkání dokonce prohrávaly už o devět branek. V posledních minutách se po dalším time-outu trenéra Sabadky vzepjaly Veselanky k závěrečné korekci skóre. "Soupeře musím pochválit, protože bojoval až do poslední minuty," uvedla Tobiášová. Proměněná sedmička Tomečkové a závěrečná tečka Chmelařové znamenaly pro hostující hráčky prohru 25:29 a pro domácí dva body, které je stále udržují v těsném závěsu za vedoucí Slavií. "Pokud bychom proměnili více šancí, moha být porážka menší. Každopádně domácí tým vyhrál zaslouženě," pronesl Sabadka. Výsledky šestého Veselí zůstávají v letošní sezoně za očekáváním. "V útoku se dost trápíme. Příprava nám vyšla skvěle, ale v lize se pořád nemůžeme chytit," řekl panenka Zuzana Drotárová.

Michalovce si výhry nad Veselím cenily. Domácí trenéři však viděli v zápase i negativa. "Oba týmy udělaly velké množství technických chyb, tolik pokažených přihrávek v jednom zápase nepamatuji. V utkání se střídaly lepší momenty s těmi slabšími. Myslím, že si diváci nakonec přišli na své," pronesl asistent kouče Iuventy Ján Lajčák.

házená

Sestava a branky Veselí: Černá, D. Zvoničová - Romanová, Kratochvílová 1, Drotárová 4, Korničukovová, Jandásková 2, Vinklárková, Viniatinská 1, Tomečková 4/3, Chmelářová 4, Fleková 3, Súkenníková 5 a J. Štěrbová 1. Trenér: Sabadka.

Nejvíce branek Iuventy: Tobiášová 8/2, Mičiníková 4. Rozhodčí: Kozák, Mičuba. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1200.

2. liga žen:
HC Britterm "B" Veselí n/M. - HSK Bánov-Vlčnov 31:22 (16:8)
Sestava a branky Veselí: Benedíková, Nejezchlebová - Romanová 3, Kratochvílová 2, Zelinková, Ježková 1, Jandásková
7, Jurasová 2, Glozová 3, Bílková, Jagošová L.1, Vinklárková 8, Doležalová a Furyová 3. Trenér: Nejezchleba.

1. liga mladších dorostenek:
HK Decro Veselí n/M. - HSK Bánov-Vlčnov
29:19 (13:8)
Sestava a branky Veselí: Pauříková, Šutovská - Bystřická 2, Polášková, Balážová 7, Kožuchová 6, Ivánková 1, Lukšíková D. 5, Trlidová 1, Skrálová 4, Řezáčová 3 a Botková. Trenér: Motalová.

Strědomoravská liga starších žákyň:
HK Decro Veselí n/M. - DHK Zora-Holečkova 33:17 (20:6)
Sestava a branky Veselí: Števlíková - Bystřická 2, Okénková 1, Balážová 7, Prášková A. 1, Kožuchová 1, Lukšíková D. 6, Trlidová 3, Prášková K. 1, Šustková J. 6, Řezáčová 3 a Lukšíková A. 6. Trenér: Motalová.

Strědomoravská liga mladších žákyň:
HK Decro Veselí n/M. - DHK Zora-Holečkova 12:5 (3:2)
Sestava a branky Veselí: Žáková - Klimešová K. 1, Klempířová, Jančíková, Jochová 3, Klimešová A. 1, Bystřická 1, Hlúpíkova 2, Vetříšková, Rybníkářová 4, Malíková. Trenér: Motalová.