Pozvánka na házenkářský turnaj: "O Pohár města Hodonína 2010"

19. listopadu 2010 v 19:53 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína

házená
házenáHodonín, 19.11.2010 - (autor: admi Blogu) - Bude házenkářský turnaj "O Pohár města Hodonína" nebo nebude? Házenkářskou křížovku dnes jako první vyřešil a pro veřejnost odtajnil sportovní redaktor Libor Kopl z Hodonínského deníku. "Ano, bude", zní odpověď!!! Turnaj proběhne v moderní, víceúčelové, sportovní hale TEZA v Hodoníně v průběhu tří dnů od 27. - do 29. listopadu 2010 za účasti družstev TJ Sokol Poruba, HC Britterm Veselí nad Moravou, ŠKP Bratislava a slovinského RK Zagorje.

Na tuto předešlou otázkou jsem se snažil marně odpovědět sám před několika dny při hledání, jak na internetových stránkách pořadatelského klubu HK Hodonín, tak na stránkách místní sportovní haly TEZA Hodonín, ale i v samotném městě Hodonín na vývěsních a veřejných plochách mezi plakáty. Dále ve sportovních rubrikách regionálních deníků tj. Hodonínský deník a Zelené Slovácko nebo na rádiových vlnách Jihu či Dyje.

I když letos do Hodonína nepřijedou, až tak zvučné jména ze zahraničí, jak tomu tradičně bylo ve dvou posledních ročnících Slováckého poháru, může se určitě sportovní divák těšit na kus dobré házené z rukou pozvaných házenkářských klubů do Hodonína. Podotknu, pokud se divák o akci dozví včas. Do zahajovacího hvizdu prvního utkání zbývá ještě 7 dní, proto se domnívám, že zkušený pořadatelský tým určitě učiní ty pravé kroky, aby se o této sportovní akci dozvěděla široká sportovní veřejnost v městě Hodonín a v jeho okolí. Byla by to určitě velká škoda, kdyby házenkářky uvítala poloprázdná hala.

házená
Další diváckou otázkou pro mě je, zda do Hodonína přijedou pozvané české a slovenské družstva v kompletní sestavě. Příští týden reprezentační družstva žen obou zemí se střetnou dvakrát ve společném přátelském utkání. Pokud mám ty správné informace ve čtvrtek 25.11.2010 v Bystřici pod Hostýnem a v pátek 26.11.2010 v Trenčíně. I přesto budu jako házenkářský fanda zvědavý na výkony všech zúčastněných družstev a to letošního nováčka interligy, družstva Poruby, jehož dres v současné době nosí i tři bývalé olomoucké mušketýrky a české reprezentantky Dominika Selucká, Michaela Hrbková a Romana Tomečková. Rovněž na bratislavský tým, který jsem ještě letos ve hře neviděl. Velkou neznámou je pro mě tým RK Zagorje, který může mile v Hodoníně házenkářskou obec překvapit. No a na závěr i pro mě dobře známé družstvo HC Britterm Veselí nad Moravou v čele se zkušenými matadorkami Lenkou Černou, Jarmilou Kočí, Lenkou Flekovou, Darinou Zvoničovou a mohl bych ve vyjmenování dalších veselských házenkářek pokračovat až po nejmladší hráčku Kláru Jandáskovou. Účast posledně jmenovaného družstva byla dobře zvolená varianta, jak pozvat do Hodonína další fanoušky a diváky házené nejenom z nedalekého Veselí nad Moravou, ale i z celého házenkářského Slovácka.

házená

Poznámka blogu: Součástí toho turnaje bude v sobotu i turnaj nejmladších házenkářských nadějí za účasti českých a slovenských družstev. Zde bych se krátce zastavil s jednou maličkou, zároveň turnajovou a házekářskou zajímavostí. Hodonínská sportovní hala by měla v tento den být svědkem vystoupení bývalé české reprezentantky Lenky Flekové v dresu žen HC Britterm Veselí nad Moravou, ale i její dcery Lucie Flekové v týmu minižákyň SHK Kunovice. Další řádky k hodonínskému turnaji již přenechám povolanějšímu Liboru Koplovi z Hodonínského deníku … JK


házená

Panenky se utkají v Hodoníně se slovinským Zagorje …
Hodonín, 19.11.2010 - (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Poslední slovenský mistr ŠKP Bratislava, třetí tým slovinské ligy RK Zagorje, nováček interligy Sokol Poruba a zástupce slováckého regionu HC Britterm Veselí nad Moravou se představí na mezinárodním turnaji žen v házené. Záštitu nad turnajem převzal senátor Zdeněk Škromach.

házená
Čtvrtý ročník O Pohár města Hodonína startuje v hodonínské sportovní hale už příští pátek. "Myslím si, že to bude zajímavý a vyrovnaný turnaj. Všechny týmy slibují kvalitní podívanou," řekl jednatel HK Hodonín Radek Bičan (pozn. blogu na fotografii). V Hodoníně představí čtyři mužstva. Kromě trojice interligových celků Veselí, Poruby a Bratislavy přijede na jižní Moravu i Zagorje. "Třetí tým slovinské ligy má v kádru dvě bosenské reprezentantky a jednu Bělorusku. Stylem hry se podobají Rijece," informoval Bičan.

Organizátoři turnaje to letos neměli při domlouvání týmů vůbec jednoduché. "Bylo opravdu těžké sehnat kvalitní týmy, protože termín není ideální," uvedl Bičan. Řada evropských týmů včetně českého národního mužstva hraje před kvalifikační turnaje. Do Hodonína tak letos nepřijede loňský vítěz NK Rijeka ani rakouský Wiener Neustadt. "Chorvatský tým musel účast kvůli problémům se sponzory odmítnout," vysvětlil absenci Rijeky Bičan. "Jinak nemám pocit, že by složení bylo horší než v jiných letech," dodal.

Turnaj startuje v pátek, kdy se proti sobě postaví Veselí nad Moravou a Poruba. Třídenní maraton skončí v neděli po obědě. "Vyvrcholení turnaje bude utkání Veselí se Zagorje," nabízí svůj pohled Bičan. Český vicemistr by měl na turnaj přilákat diváky i zástupce médií. "Věřím, že si veselští příznivci cestu do hodonínské haly najdou," přeje si zástupce hodonínského klubu.

Program mezinárodního setkání malých a velkých házenkářek vyplní v sobotu turnaj minižákyň. O prvenství budou kromě "Hodonínských vos" bojovat Otrokovice, Kunovice, Senica, Nové Zámky a Modra.

házená

házená
házená
PROGRAM O POHÁR MĚSTA HODONÍNA:

Pátek 26. listopadu 2010
17:00 hodin: Veselí nad Moravou - Poruba
19:00 hodin:  Bratislava - Zagorje

Sobota 27. listopadu 2010
16:45 hodin: Veselí nad Moravou - Bratislava
18:30 hodin: Poruba - Zagorje

Neděle 28. listopadu 2010
09:30 hodin: Poruba - Bratislava
11:15 hodin: Veselí nad Moravou - Zagorje

Dosavadní vítězové turnaje:
2007 - Wiener Neustadt
2008 - HC Britterm Veselí nad Moravou
2009 - Rijeka

SOBOTNÍ TURNAJ V HÁZENÉ 6+1 MINIŽÁKYŇ V HODONÍNĚ - 26.11.2010:
házená
házená

08:30 h. Hodonín - Senica
09:00 h. Kunovice - Modra
09:30 h. Nové Zámky - Otrokovice
10:00 h. Hodonín - Kunovice
10:30 h. Modra - Otrokovice
11:00 h. Nové Zámky - Senica
11:30 h. Hodonín - Otrokovice
12:00 h. Nové Zámky - Modra
12:30 h. Senica - Kunovice
13:00 h. Hodonín - Modra
13:30 hodin: Nové Zámky - Kunovice
14:00 h. Otrokovice - Senica
14:30 h. Hodonín - Nové Zámky
15:00 h. Senica - Modra
15:30 h. Otrokovice - Kunovice

HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO - FACEBOOK

(Zdroj: Libor Kopl z HD a JK)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama