Pohledem Miroslava Dratvy o turnaji miniků v Hodoníně. Mladší žákyně HK Hodonín vyhrály podzimní část Jihomoravské ligy v házené

28. listopadu 2010 v 10:18 |  HK Hodonín
házená

házenáHodonín, 27.11. 2010 - (autor: Miroslav Dratva) - Původně plánovaný házenkářský turnaj "O Pohár města Hodonína 2010" v kategorii žen za účasti dvou domácích a dvou zahraničních družstev se bohužel neuskutečnil, ale místo něho mohli házenkářští fanoušci vidět mezinárodní turnaj v kategorii minižaček. Samozřejmě to kvalitou není srovnatelný zážitek, ale skoro 80 začínajících házenkářek určitě prožilo velmi zajímavý sobotní víkend a mnoho nových poznatků z odehraných utkání.

Z České republiky se zúčastnila družstva děvčat z domácího HK Hodonín, SHK Kunovice, Jiskry Otrokovice a za zrušenou účast Nových Zámků pohotově zaskočilo družstvo děvčat z HSK Velká nad Veličkou. Ze Slovenska přijely házenkářské naděje ze Slovana Modra a Záhoranu Senica. V 15 ti utkáních se utkala družstva systémem každý s každým a rozhodně bylo na co se dívat. Utkání se hrála na 25 minut a na velkém hřišti, takže to bylo i fyzicky velmi náročné pro děti ve věku od 6 do 10 let.

Domácí družstvo HK Hodonín aneb "Hodonínské vosy" postihlo těsně před turnajem mnoho zranění a nemocí, tak bylo posíleno DDM Strážnice. A v letošní sezoně to byl první turnaj tohoto charakteru a tak kromě nesehranosti byla na děvčatech vidět ale i klucích obava z velkého prostoru, což se následně projevilo a na výsledcích hodonínského družstva.

Výsledky domácího HK Hodonín: - SHK Kunovice 2 : 4, - Slovan Modra 8 : 14, - Jiskra Otrokovice 7 : 4, - Záhoran Senica  6 : 9, - HSK Velká nad Veličkou 6 : 16.

"Musím podotknout, že v tomto klání nám nešlo o umístění, ale hlavně abychom si vyzkoušeli všichni svoje schopnosti a herní znalosti v praxi. To se následně bude zkvalitňovat na dalších tréninkových jednotkách, aby příště byly výsledky mnohem lepší. Vzhledem k tomu že se jedná hlavně o děti, které s házenou začaly letos v září je vidět určité zlepšení, ale je před námi ještě mnoho práce. V družstvu se bude muset hledat alternativa pro post brankaře. Pozitivní je, že se sešly tři levoruké hráčky, co je skoro něco jako házenkářský zázrak. Největším problémem, který nás trápí je velké množství technických chyb, které jsou velmi často rozhodujícím článkem plynulosti hry", na závěr konstatoval trenér hodonínských házenkářek Miroslav Drata.

Poznámka blogu: Jak se vedlo hodonínským házenkářkách na domácím turnaji po stránce umístnění či střelecky ale i ostatním zúčastněným družstvům? Bohužel na tuto otázku Vám nemohu odpovědět. Pořadatel HK Hodonín tyto informace doposud nezveřejnil. A proto musím hledat v jiných komunikačních zdrojích a ne vždy se zadaří … JK

házená
FOTOGALERIE BLOGU Z TURNAJE:

Jihomoravská liga mladších žaček:

(autor: admi Blogu) - Mladší žákyně HK Hodonín pode vedením trenéra Tomáše Vrby v sobotu odcestovaly jako lídři soutěže odehrát poslední dvě kola podzimní části jihomoravské ligy nejprve do Ivančic u Brna a poté i do Třebíče.

I když hodonínské házenkářky obě utkání dle konečných výsledků vyhrály bez ztráty kytičky, ze zprostředkovaného sdělení to nebylo až tak hladké vítězství. Trenéra Vrbu to stálo údajně několik další vrásek na jeho čele.

HK Ivančice - HK Hodonín 6 : 14 (4 : 5)
Sestava branky Hodonín: Hanzlíková, Pasacová - Kisová, Váverková D. 6, Štěrbáková, Kosířová, Forchová, Kalinová 4, Brablcová 1, Šaňková 2, Nováková a Pecová 1.

(NEW) Co napsal soupeř z Ivančic o utkání: "Skvělý výkon našich hráček!" ...
Do utkání jsme šli s povinnosti odehrát utkání s jasným favoritem. Nepropadnout na domácí palubovce a "nedat kůži zadarmo". Utkání v Hodoníně začátkem října bylo jednoznačnou záležitostí domácích, kteří jsou fyzicky zdatnější a zkušenější. Očekávali jsme, že narazíme do betonové zdi. Od úvodního hvizdu se ale naše hráčky do soupeře zakously. V útoku po dobrých a rychlých kombinacích jsme z proskoků na brankovišti přesně zakončovali a na obraně soupeře nepouštěli prakticky k ničemu. V 6. minutě za stavu 2:0 pro naše barvy, si bere hostující trenér oddechový čas aby přibrzdil rozjeté domácí, s kterými si si favorit neumí poradit. Do poločasu si soupeř jen ztěžka vypracovává šance a ty s námahou proměňuje. Perfektně pracující obrana nepouští Dominiku - špílmachra Hodonína (pozn. blogu na fotografii s míčem v ruce) do šancí a dle pokynů trenéra ji zdvojují. Do druhé poloviny utkání hosté nastupují s dvěma pivoty. Fyzická převaha dominuje. Naše děvčata se ale nevzdávají a dále nenechávají soupeři nic zadarmo. Soupeř sice odskakuje brankově, ale herně je hra naprosto vyrovnaná. Zápas má do poslední chvíle vynikající náboj a hru diváci odměňují potleskem.

Hodnocení utkání: "Bylo by velice nespravedlivé vyzvednout či kritizovat  jakoukoli hráčku našeho týmu. Perfektní a bojovný výkon celého týmu na pokraji sil. Odvaha a nebojácnost v obraně i v útoku. Bylo úplně jedno kdo jde na hřiště, výsledek byl stejný. Skvělý výkon! Nad jediným je nutno si ale postesknout. A to že náš tým se probudil až v předposledním utkání podzimní části Jihomoravské ligy žákyň. Trenérská dvojice po zápase přijímala pochvaly na výkon svěřenkyň nejen od soupeře, ale i od přihlížejících házenkářů a diváků. Špatnou zprávou je, že Peťa si při jednom zákroku zlomila zápěstí, takže do vánoc má pohodu a klídek".

házená

Spartak Třebíč - HK Hodonín 9 : 13 (7 : 4)
Sestava branky Hodonín: Hanzlíková, Pasacová - Kisová, Váverková D. 2, Štěrbáková, Kosířová, Forchová, Kalinová 1, Brablcová 2, Šaňková 3, Nováková 3 a Pecová 2.


IVANČICKÁ FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ S HODONÍNEM:

HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO - FACEBOOK:

(Zdroj: M. Dratva, ČSH, net.ivančice, foto: vapal a JK)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama