NEW: Turnaj žen "O Pohár města Hodonína 2010" byl zrušen. V sobotu se uskuteční v Hodoníně pouze házenkářský turnaj minižákyň.

25. listopadu 2010 v 17:30 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína
házená
Hodonín, 25.11.2010 - (admi Blogu) - Dnešní zpráva z regionálního deníku zněla pro příznivce házené na Slovácku jako špatná pohádka. Mezinárodní házenkářský turnaj žen "O Pohár města Hodonína 2010" nebude !!! Nejprve se pořadatelům z účasti na turnaji omluvilo slovinské družstvo Zagorje a po úpravě programu odřekla i ostravská Poruba. Nečekané jednání klubů bych přirovnal k slovům  pana krále ve známé filmové pohádce o pyšné princezně: "Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil". Je to obrovská škoda pro město Hodonín a pro sportovní příznivce, že k tomuto zvratu nakonec došlo. Já jsem se osobně na házenou v Hodoníně těšil. Více na vysvětlenou napsal Libor Kopl z Hodonínského deníku v aktuálním rozhovoru s hlavním organizátorem této akce Mgr. Radkem Bičanem z Hodonína.
  
házená

NEW: Zagorje se omluvilo. Ženský turnaj byl zrušen …
Hodonín, 25.11.2010 - (Libor Kopl z Hodonínského deníku) - Velká nepříjemnost postihla hodonínský házenkářský klub. Vedení HK Hodonín muselo na poslední chvíli nečekaně zrušit ženský turnaj, který byl součástí Poháru města Hodonína. Nepříjemnou zprávu potvrdil ve čtvrtek dopoledne hlavní organizátor turnaje Radek Bičan.
házená

Trable začaly ve středu ráno, kdy se ze čtvrtého ročníku tradičního klání omluvilo slovinské Zagorje. Pořadatelé dokázali ještě zareagovat. Změna programu se však nelíbila interligové Porubě. Proto organizátoři ženský turnaj raději zrušili. V sobotu se tak v hodonínské sportovní hale uskuteční pouze turnaj minižákyň. "Za osm turnajů se nám to stalo poprvé. Určitě nás to všechny moc mrzí. Zagorje nám zbouralo celý program," lamentoval Bičan. Třetí tým slovinské ligy se pořadatelům omluvil dva dny před začátkem turnaje. "Otevřel jsem email ze Slovinka, ve kterém nás oznámili, že nepřijedou. Je to od nich velmi nekorektní," zlobil se na jednání slovinského týmu Bičan. "Účast mi přitom potvrdili v červnu a od té doby jsme byli se Zagorje ve spojení," doplnil. Proč se vlastně slovinský tým omluvil? "Některé hráčky jsou zraněné, další mají problémy na vysokých školách. Běloruska si zase plní reprezentační povinnosti. Těch problémů bylo víc," informoval Bičan, který ihned informoval ostatní tři kluby. Trenéři Veselí nad Moravou, Bratislavy i Poruby se změnou programu souhlasily. Ve čtvrtek ostravský tým svoji účast na turnaji odřekl. "Určitě je to škoda. Jinou možnost jsme prostě neměli. Věřím, že to fanoušci házené, kteří se do Hodonína chystali, pochopí," řekl Bičan.

Ten už dva roky usiluje i o změnu termínu. "Víme, že pro kluby je lepší první víkend v prosinci. Bohužel v hale dostaly přednost jiné akce," pravil Bičan. V Hodoníně se tak představí pouze šest mládežnických týmů. "Věřím, že si příznivci oblíbeného sportu cestu do hodonínské haly najdou. Určitě budou k vidění zajímavé zápasy," pronesl Bičan.

PROGRAM SOBOTNÍHO TURNAJ V HÁZENÉ 6+1 MINIŽÁKYŇ V HODONÍNĚ:

08:30 hodin: Hodonín - Senica
09:00 hodin: Kunovice - Modra
09:30 hodin: Nové Zámky - Otrokovice
10:00 hodin: Hodonín - Kunovice
10:30 hodin: Modra - Otrokovice
11:00 hodin: Nové Zámky - Senica
11:30 hodin: Hodonín - Otrokovice
12:00 hodin: Nové Zámky - Modra
12:30 hodin: Senica - Kunovice
13:00 hodin: Hodonín - Modra
13:30 hodin: Nové Zámky - Kunovice
14:00 hodin: Otrokovice - Senica
14:30 hodin: Hodonín - Nové Zámky
15:00 hodin: Senica - Modra
15:30 hodin: Otrokovice - Kunovice

HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO - FACEBOOK:

(Zdroj: Libor Kopl z HD a JK)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama