ČSH: Reprezentační přestávka ve znamení přípravného utkání se Slovenskem

21. listopadu 2010 v 12:00 |  Blog o reprezentaci ČR a světové házené
házená

Formu házenkářek před kvalifikací prověří Slovenky …
Praha, 19.11.2010 - (autor: admin ČSH) - V pondělí se opět po dvou měsících sejdou české házenkářky, aby se snažily vyladit formu na první fázi kvalifikace na MS 2011. Ta se hraje na začátku prosince v Itálii.

házenáPoslední akcí českých házenkářek byl zářijový turnaj O štít města Chebu, na kterém české hráčky poprvé pod vedením nového trenérského dua Bašný - Poloz obsadily druhou příčku. V následujících dvou týdnech pak bude mít tým poslední možnost doladit vše tak, aby se mu podařilo uspět v kvalifikační skupině hrané v Itálii. Zde budou našimi soupeři týmy domácích, Bulharska a Litvy, přičemž do další fáze kvalifikace, kterou je play-off v červnu, postoupí jen vítěz.

České házenkářky se k první fázi finální přípravy sejdou v pondělí 22. listopadu 2010 v Luhačovicích, kde budou do pátku trénovat. V rámci soustředění pak odehrají i dvě přátelská utkání se Slovenskem, které se rovněž připravuje na první fázi kvalifikace. Oba zápasy budete moci shlédnout v přímém přenosu, bližší informace najdete na konci článku.

A stejně jako při posledním srazu mužského celku, ani první trénink žen se neobejde bez menších komplikací. "První pondělní trénink bude spíše taktického charakteru a to díky tomu, že legionářka Zámorská přijede až v pondělí večer a hráčky Slavie pak v neděli večer hrají poslední utkání domácí soutěže proti Michalovcům. Tým tak bude v pondělí a v úterý rozdělen na dvě poloviny, přičemž jedna z nich absolvuje fyzickou přípravu a druhá pak regeneraci," řekl nám na úvod trenér týmu Jan Bašný (pozn. blogu na fotografii D. Glücka).

házená
Další tréninkové jednotky pak již budou klasicky házenkářské a ani tentokrát nebude chybět mimosportovní činnost, když je pro házenkářky připravena zábava v podobě laserového paintballu: "ten jsme pro děvčata připravili na středu dopoledne. V průběhu dalších tréninků pak již budeme pilovat obranu 1:5, rychlý útok a speciální fáze hry jako jsou přesilovka, oslabení nebo hra v pasivitě." Ve čtvrtek a v pátek čeká na družstvo přátelské utkání proti sousednímu Slovensku. První zápas se hraje v Bystřici pod Hostýnem, odveta v Trenčíně. Ne všechny hráčky se do zápasů zapojí. Pro ně a pro některé další, které jsou zvyklé v den zápasu trénovat (tedy legionářky), jsou pak vždy dopoledne před zápasem připraveny další tréninky. První týden bude všeobecně zaměřen na hru a schopnosti českého celku, ve druhém se pak tým již bude připravovat na naše soupeře v kvalifikaci. "V zápasech proti Slovensku bych si chtěl otestovat některá hráčky, které buď nebyly v Chebu, dostaly méně herních příležitostí nebo nás ne zcela přesvědčily," prozradil Bašný.

házená
Nominace čítá osmnáct hráček, dalšího týdne v Hustopečích (pozn. blogu na ilustrační fotografii) se zúčastní 17 hráček a následné kvalifikace v Itálii pak ještě o hráčku méně. Oproti sestavě z Chebu došlo v týmu k několika změnám. Především v sestavě najdeme brankářku Barboru Raníkovou, která v Interlize předvádí výborné výkony a bude zajímavé sledovat, kdo z trojice Ajglová - Raníková - Satrapová nakonec trenéry nejvíce přesvědčí. Stejné složení jako na poslední akci mělo být na postu pivota, ale tam trenérům zkomplikovaly situaci omluvenky hned dvou hráček. Spíchalová se omluvila z důvodu zranění, Matouškovou vyřadily z účasti na obou akcích pracovní povinnosti. Místo nich tak byla nominována loňská juniorka Adámková z Poruby a spojka Kutlvašrová ze Slavie, která původně byla v roli náhradníka. Z té se do týmu díky zdravotním problémům Vojtíškové posunula také levačka Crhová z Mostu. Na křídle pak chybí Chmelařová, která se musela omluvit rovněž z pracovních důvodů. Oproti Chebu se naopak představí již Hrbková, která v minulém týdnu dořešila legislativně přestup z Olomouce do Poruby.

Program týmu VT Luhačovice: Pondělí 22. listopadu 2010: sraz týmu do 16 hodin, TJ 17:30 - 19:30 hodin.Úterý 23. listopadu 2010: TJ 10:00 - 11:30 hodin, TJ 16:30 - 18:00 hodin. Středa 24. listopadu 2010: teambulding, TJ 16:00 - 17:30 hodin. Čtvrtek 25. listopadu 2010, TJ 10:00 - 11:30 hodin, 19:00 hodin PU CZE - SVK (Bystřice pod Hostýnem) PP(Live) TV Sport 1. Pátek 26. listopadu 2010: TJ 10:00 - 11:30 hodin, 19:00 hodin PU SVK - CZE (Trenčín) PP(Live) TV Sport 2, 20:30 hodin v záznamu TV Sport 1.

házená

Repre-nominace ČR (VT Luhačovice + 2PU SVK + Q Ita): Brankářky: Vendula Ajglová (Elche ESP), Barbora Raníková (Olomouc), Lucie Satrapová (Slavia). Hráčky: Černá Klára, Keclíková Kateřina, Vítková Petra, Kutlvašrová Hana (Slavia), Hrbková Michaela, Tomečková Romana (Poruba), Luzumová Iveta (Písek), Martinková Hana, Crhová Martina (Most), Poznarová Pavla, Růčková Petra, Salčáková Kristýna, Štěrbová Helena (Zín), Adámková Petra (Poruba), Zámorská Iva (Byaasen NOR). Trenéři: Bašný Jan a Poloz Dušan.

(Zdroj: ČSH, SSH a D.Glück)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hondzikk Hondzikk | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 19:29 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama