2. den: Slováckého poháru 2010 v Hodoníně

27. srpna 2010 v 14:11 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína
házená

házená
Hodonín, 27.08.2010 - (autor: admi blogu) - Jako poslední házenkářské družstvo žen do turnaje "O Slovácký pohár 2010", v první pátečním a v třetím utkání vstoupily východoslovenské házenkářky Iuventy Michalovce. V dopoledních hodinách proti ázerbájdžánskému týmu Abu Baku. V řadách Iuventy se rovněž jako u jejich soupeřek pohybovaly po hodonínské palubovce nadějné reprezentantky těchto zemí.

Iuventa Michalovce - ABU Baku 34:20 (18:10) - První minuty utkání byly na obou stranách hřiště vyrovnané. Družstvo Baku po dobrém rozjezdu v utkání však tradičně na hodonínské turnaji na chvíli zaspalo, což se projevilo viditelně i na světelné tabuli městské sportovní haly. Házenkářky Iuventy Michlovce nenechaly nic náhodě a o utkání rozhodly už v první půli utkání, ve které zvítězily o osm branek 18 : 10.

Na výši a rozdílu ve skóre se podílela i mladičká talentovaná brankařka Gubíková, pokud se ve jméně nepletu, která vychytala bravurně své soupeřky z Baku v prvním poločase.

Změnou druhé půlky došlo i ke změně na postu brankařky Iuventy, která rovněž odvedla dobrou práci ve svém brankovišti a pomohla svému slovenskému týmu k prvnímu vítězství na turnaji 34 : 20.

Závěr druhé půle byl ve znamení chaosu na hřišti, kdy soupeřící házenkářky o turnajové body až školácky ztrácely i několikrát za sebou v proti-útocích míče. A když se přes tyto komplikace dostaly před bránu, často jejích snaha vyšla na prázdno. Byla zmařena tu rukou či nohou dobře chytajících brankařek Baku nebo Michalovec. I přes tyto závěrečné chyby utkání bylo zakončeno klaksonem a potleskem skromné divácké kulisy.

- VIDEOKLIP MICHALOVCE - BAKU (cca posledních 10. minut utkání) -


Poznánka blogu: Bohužel k bližší dopolední statistice jsem nepřišel, proto si musíte zatím vystačit s tímto textem, fotografiemi a krátkým videozáznamem z konce utkání. Vše je děláno na amatérském koleni, pokud oficiální zdroje a pořadatelé zveřejní více informací, budou do blogu doplněny, takže děkuji za pochopení. JK

V odpolední části turnaje v Hodoníně proběhnou tyto utkání:
16:00 hodin: HC Britterm Veselí nad Moravou - T+A/VOC Amsterdam
18:00 hodin: KGHM Metraco Zaglebie Lubin - Iuventa Michlovce

házená

(NEW): Panenky si v poháru poradily i s nizozemským mistrem …
Hodonín, 27.08.2010 - (autor: Libor Kopl, Hodonínské házenkářky) - Házenkářky Veselí nad Moravou zvládly i druhé utkání Slováckého poháru. V nejlépe obsazeném turnaji v České republice si po výhře nad Baku připsaly i skalp úřadujícího nizozemské šampiona, T+A/VOC Amsterdam porazily 23:21. V úvodním pátečním duelu deklasovala Iuventa Michalovce ázerbájdžánský ABU Baku 34:20.

HC Britterm Veselí nad Moravou - T+A/VOC Amsterdam 23:21 (13:7) - Veselanky předvedly proti Amsterdamu velmi dobrý výkon. Necelá stovka diváků viděla v hodonínské hale rychlou a atraktivní házenou. "Hráli jsme výborně," řekl slovenský kouč Brittermu Peter Sabadka. Český vicemistr si dokázal v prvním poločase vytvořit až sedmigólový náskok. Slováckému celku se v pátek dařila hra na postavenou obranu i střelba z dálky. "Zatímco v zápase s Baku jsme nemohli dát z dálky branku, proti Amsterdamu se nám střelba ze střední vzdálenosti dařila," pravil Sabadka.

házená

Veselské náhradnice se trápily:

První půle skončila výhrou Veselí 13:7. Holanďanky se však nevzdaly, po změně stran přidaly na pohybu. Výsledkem bylo několik branek v síti Dariny Zvoničové. "Soupeř byl dynamický a běhavý. Amsterdam byl silnější než Baku," poznamenal Sabadka. Ten v závěru utkání poslal do hry náhradnice. A soupeř z Nizozemska chyby a nepřesnosti mladých veselských hráček trestal. "Nemáme adekvátní náhradu za klíčové hráčky," povzdechl si Sabadka. "Ve druhém poločase jsem poslal na palubovku mladé hráčky, které si bohužel neváží šance. S jejich výkony nejsem spokojený. Proti Amsterdamu to byla z jejich strany kafastrofa," zlobil se slovenský stratég. Slovenského kouče zřejmě naštvaly hlavně chyby Romanové, nekoncentrovanost Kratochvílové a špatná koncovka mladé Vinklárkové. "Hlavy mají zablokované. Učím je, jak se mají zachovat v jasné šanci a na hřišti to stejně neudělají. S takovým přístupem se nemají šanci prosadit," rozčílil se.

házená

Odevzdaná hra:

V samotném závěru se panenky dokonce bály o vítězství. "Takový zápas musíme lépe zvládnout. Celý zápas vedeme o sedm branek a v závěru abych si vzal prášky na uklidnění," čertil se Sabadka. "Jsem velmi nespokojený s tím, jak jsou mladé hráčky odevzdané. Ne, že by na to neměly, herně se posunuly, ale celkově působí odevzdaně," dodal. Pěti brankami se proti Amsterdamu blýskly Lenka Fleková s Lucií Súkenníkovou, čtyřikrát zamířila do černého Ukrajinka Viniatynská. V týmu holandského mistra zaznamenala osm gólů Polmanová.

Nejaktivnější ženou zápasu však byla dorostenecká brankářka Dagmar Beranová, která byla slovenskými sudími několikrát povolána na úklid palubovky. Slovácký pohár pokračuje třemi zápasy v sobotu. Veselanky tentokráte změří síly s Michalovcemi.

Branky a sestava Veselí: Černá, Zvoničová - Romanová, Kratochvílová 1/1, Drotárová 1, Vinklárková, Jandásková, Vyniatynská 4, Tomečková 3, Chmelařová 3, Fleková 5/2, Kočí, Súkenníková 5 a J. Štěrbová.

Nejvíce branek T+A/VOC Amsterdam: Polmanová 8/1, van der Mastová a Bontová po 3. Rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba Slovensko). Sedmičky: 5/3 - 1/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 80.

házená

- FOTOGRAFIE HODONÍNSKÉHO DENÍKU Z UTKÁNÍ VESELÍ vs. AMSTERDAM -

- VIDEOKLIP VESELÍ - AMSTERDAM (cca posledních 10. minut utkání) -


- ROZHOVOR DNE -

házená
Potřebovala jsem změnu, říká posila Veselí Drotárová …
Hodonín, 27.08.2010 - (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Do Veselí nad Moravou přišla jako náhrada za českou reprezentantku Helenu Štěrbovou. A v přípravě si zatím slovenská spojka Zuzana Drotárová vede skvěle. Na mezinárodním turnaji v Šaľe byla dokonce vyhlášena nejlepší hráčkou.

"Každé ocenění potěší, ale nedělala bych z toho žádnou velkou vědu. Výsledky týmu jsou mnohem důležitější," řekla během Slováckého poháru třiadvacetiletá házenkářka, která již v přípravě potvrzuje svoje kvality.Veselí se v přípravě zatím daří. Panenky odehrály v letním přípravném období osm přípravných zápasů, ale ani jednou neokusily hořkost porážky. "Zatím jsme neprohrály, jen dvakrát remizovaly. Zatím je to dobré. Některé zápasy byly horší, jiné lepší, ale celkově můžeme být se svými výkony spokojené," řekla Drotárová.

Posila z Trenčína zatím plní očekávání trenéra Sabadky i vedení klubu. "Zuzana jednoznačně zapadla do týmu a plně zatím naplňuje má očekávání. Její devízou je obrovská zodpovědnost," pravil trenér Brittermu Sabadka.

Rozhodla škola:

Odchovankyně Iuventy Michalovce je u řeky Moravy spokojená. "Ve Veselí se cítím velmi dobře. Holky mě bez problémů přijaly, parta je parádní," uvedla Drotárová, která poslední sezony hájila barvy Trenčína. "O mém přestupu rozhodlo více věcí. Po čtyřech letech jsem potřebovala změnu. Veselí je navíc kvalitní klub s velmi dobrým trenérem. A jelikož ještě pořád studuji v Trenčíně, tak to mám i blízko do školy," vysvětluje své rozhodnutí. Slovenskou spojku lanařily i Michalovce. "Tři roky mě lákaly, ale nepodařilo se jim to. Jak říkám, rozhodla hlavně vzdálenost od školy," tvrdí Drotárová. Třiadvacetiletá spojka přišla na Slovácko pomoci k obhajobě druhé pozice. Letošní interligový ročník ale bude pro Veselanky mnohem těžší. Mistrovská Slavia, posílený Zlín, nevyzpytatelná Olomouc nebo lepšící se Písek. Letošní ročník WHILky by měl patřit k těm lepším. I když vyšší počet týmů ještě nezaručuje atraktivnější zápasy a kvalitnější soutěž. "Vím, že nás čeká těžká sezona, ale chci medaili. A udělám pro ni všechno," pronesla Drotárová.

házená

Poznámka blogu: poslední páteční turnajové utkání bylo odehráno v 18:00 hodin mezi KGHM Metraco Zaglebie Lubin - Iuventa Michlovce. Dnes hráčky Iuventy potěší své fanoušky na půl. V prvním premiérovém utkání na turnaji v Hodoníně proškolily z házené soupeřky z Baku, ale v posledním utkání dne se karta výrazně otočila v jejich neprospěch a byly z házené proškoleni polským bombardérem 36:19! Golmanky by mohly vykládat. Informace k utkání budou průběžně doplněny. Taktéž se pracuje na video-klipech z posledních dvou utkání dnešního dne. Dnešní fotografie už byly zveřejněny v odkazu "FOTOGALERIE BLOGU Z TURNAJE". Další data se budou postupně na blogu objevovat. Přeji všem dobrou noc a zítra na házené v Hodoníně … JK


- VIDEOKLIP MICHALOVCE - LUBIN (cca posledních 10. minut utkání) -


házená

(NEW): Hodonín, 27.08.2010 - (autor: Miroslav Dratva, trenér HK Hodonín) - Druhý den byl rozdělen do dvou částí, ve kterých se odehrála tři utkání.

V tom prvním: se od 09.30 hodin dopoledne sešly na palubovce družstva ABU Baku a Juventa Michalovce. Adzerbajdžanský mistr se divákům předvedl již ve dvou utkáních, ale Juventa se objevila v Hodoníně po roce a o její formě a herním projevu jsme toho moc nevěděli. Snad jen to, že se dostala z hluboké krize ze začátku minulé sezony a herně se ji začalo dařit.Proto jsme byli zvědaví, co utkání přinese. Čekalo se vyrovnané utkání, ale Michlovce si s ABU Baku poradily bez větších problémů a vítězství 34 : 20 bylo víc než přesvědčivé, ale o tom se ji psalo na bloku hodonínských házenkářek.

Ve druhém utkání: se potkal v odpoledních hodinách český vicemistr HC Britterm Veselí n/M. s holandským celkem T+V/VOC Amsterodam.Ve včerejším utkání se holanďanky představily ve velmi dobrém světle, tak i já jsem se těšil na jejich vzájemný souboj. Od začátku se Veselí snažilo o kvalitní zakončení a vcelku úspěšně. Střelba ze střední vzdálenosti se dařila hlavně Lence Flekové a když byla na hřišti základní šestka fungovala i obrana s brankařkou náskok utěšeně narůstal. Veselské panenky vyhrály první polovinu 13 : 7 a zdálo se, že v klidu dokráčí k dalšímu vítězství.

Když se ale v druhé části hry začala měnit sestava a odpočívaly opory, najednou se přesně jak ve čtvrtečním utkání hra začala srovnávat. Nedá se říct, že Veselí by bylo slabší, ale střelecká potence je opravdu velkým problémem mladých hráček. Někdy by si divák myslel, že to je nezodpovědnost z hlediska střelkyň. Když ale holanďanky svoje příležitosti proměňovaly a začaly ukrajovat ze služně rozehnaného náskoku, vnášela se do hry Veselí nervozita. Velmi lehce ztráceli míče a když připočteme technické chyby, bylo jasné, že s utkání bude drama. Krátce před koncem utkání se rozdíl ve skóre zmenšil jenom na minimum a je třeba říci, jenom výborné zákroky proti rychlým útokům holanďanek zachránily Veselí výhru 23 : 21.

"Nepřísluší mě zjišťovat, proč se veselankám nedaří v koncovce, když se v přípravě zaměřují na odstranění tohoto problému. Je možné, že ještě některé mladé hráčky mají obavu udělat něco jiného než co je v rozporu s jejich herním myšlením, ale to je jenom jejich problém a musí se s tím vyrovnat, pokud chtějí v příštím působení reprezentovat tento oddíl. Musím podotknout, že jsem snad neviděl trenéra Sabatku, tak rozezleného, jako po tomto utkání."

házená

Třetí a poslední utkání dne: Musím objektivně přiznat, že jsem se opravdu těšil na večerní utkání mezi celky Lubinu a Michalovců. Polky předcházela výborná pověst a Michalovce se po dopoledním utkání jevily v velmi dobrém světle. Že utkání vyhrají děvčata z Lubinu asi každý čekal, ale způsob jakým si pro vítězství došly budil respekt.

Od samého úvodu bylo jasné kdo je pánem na hřišti. Družstvo Lubinu dirigovala hráčka č.10 Joanna Obrusiewicz, mimo jiné polská reprezentantka, takovým způsobem, že se na hřišti nenašla žádná hráčka stejných kvalit. Moje hráčská a trenérská kariéra trvá již 50 let, ale můžu s klidem říct, že se málokdy setkávám s takovou osobností. Tato 30ti letá "obouruká" spojka není příliš vysoká, ale její dynamika, přehled, technická vyspělost a rasantní způsoby zakončení byly lahůdkou pro oko každého kdo toto utkání viděl. Svým výkonem se jí přiblížila francouzská legionářka Vanessa Jelič na postu střední spojky.

Ale abychom zůstaly nohama na zemi, je nutné říct, že celé družstvo pracovalo jako špičkový stroj. Na margo Michlovec je nutno poznamenat, že hrálo na hranici svých možností a vzhledem k rychlosti soupeře, často jenom přihlíželo rychlosti útoku polského družstva. Musím ale poznamenat že toto utkání bylo velmi kvalitní a to ze strany obou týmů. Na polkách je vidět, že je to vyzrálé družstvo s hráčkami kolem 30 let. To samé se nedá říci o Michalovcích, které teprve družstvo dobudovávají   a mají velmi nízký věkový průměr a lepší časy ho určitě teprve čekají.

V prvním poločase se projevila střelecká potence Lubinu a výsledek 18 : 11 byl spravedlivým vyjádřením sil na palubovce. Ve druhé polovině se Michlovce snažili o zkorigování výsledku, ale přesto rozdíl ve skóre narůstal až do konečného stavu 36 : 19. Výsledek je pro děvčata z východu Slovenska hodně krutý, ale takový bývá sport. Na kvalitním utkání se podepsali i oba rozhodčí Haščík a Ťapka, kterých výkon v tomto utkání je podle moji představy jak se má rozhodčí chovat při utkání, citlivě řešit herní situace.

házená

"To je asi všechno co mě v současnosti napadá a v sobotu Vás zvu na další utkání. Určitě si to taková házená zaslouží. Loni táhl diváky Volgograd, letos zase KGHM Metraco Zaglebie Lubin".

- FOTOGALERIE BLOGU Z TURNAJE -

- HÁZENKÁŘSKÉ SLOVÁCKO - FACEBOOK -

(Zdroj: Libor Kopl z HD, Miroslav Dratva a JK) 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama