HK Hodonín: ITS CUP 2010 Kunovice - Uh. Hradiště

26. dubna 2010 v 19:53 |  HK Hodonín
házená

házená

Hodonín/Kunovice, 23.-25.04.2010 - (autor: Miroslav Dratva, v úpravě admiho Blogu) - Tento víkend byl v mistrovských házenkářských soutěžích mládeže volný termín. Většina družstev z Čech, Moravy, ale i ze sousedního Slovenska se přijela představit na mezinárodní házenkářský turnaj mládeže do města Kunovic a Uh. Hradiště, který se již po několikáté konal v  poslední dubnový víkend pod názvem "XIII. ročník mládežnického házenkářského turnaje ITS CUP 2010. Na čtyřech hřištích se utkaly  několik desítek házenkářských družstev ve čtyřech věkových kategoriích. Hrály zde minižačky 4+1 v kategorii 2001-2003 a 6+1 v kategorii 1999-2000 6+1, dále největší kategorie mladší žačky 1997-1998 a starší žačky v kategorii 1995-1996. Házenkářský turnaj se započal v pátek dopoledne a kromě kategorie starší žačky se hrály všechny utkání na venkovních hřištích.  Vzhledem  k tomu, že se vydařilo nádherné slunečné počasí mohli si všichni účastnici turnaje v Kunovicích užívat sluníčka a zajímavých sportovní výkonů a večerního programu. Velmi příjemným překvapením byla velká účast  rodičů, přátel ale i nezainteresovaných diváků.

házená
Hodonínské házenkářky se zúčastnily tohoto turnajového klání ve třech kategoriích.  Jednotlivé nasazené družstva HK Hodonín hrály svoje  utkání v různých časech, na různých hřištích a na různých povrchách. Starší žačky doplněné o hráčky z Bánova hrály převážně na palubovce kunovické haly. Mladší žačky si zahrály na sokolském tartanu u místní sportovní haly a betonu v areálu základní školy na tzv. Červené cestě. A nejmladší kategorie hodonínských házenkářek odehrála svoje zápasy na nově vybudovaném asfaltovém hřišti v krásném zbudovaném areálu obce.

I když se nepodařilo vyhrát ani jednu kategorii, nejblíže k medailím byly minižačky. Družstvo v premiérovém vystoupení s trenéry Mariánem Šupíkem a Tomášem Vrbou šlo v úvodu turnaje od výhry k výhře a první prohru s  družstvem Háje Praha  děvčata patřičně oplakala. Družstvo bylo bojovně naladěné a chtělo medaile, bohužel se jim v závěru nedostávalo sil a další dvě prohry jim tento cíl nadobro vzaly. Přesto si děvčata zaslouží  pochvalu za bojovného ducha o obrovskou touhu po vítězství. Na turnaji obsadily holky hezké 6. místo. V kategorii  minižaček 6+1 byla při závěrečném vyhodnocení vyhlášena nejlepší střelkyní hodonínská házenkářka Dominika Váverková (na fotografii) s 35 brankami, v letošní sezoně je to další cenné osobní ocenění  za její dobré sportovní výkony i dobrou vizitkou pro házenkářský klub Hodonín.

"Od všech upřimné blahopřání a hodně dalších ocenění v další sportovní činností v našem oddíle přeji za trenéry. Určitě je třeba ještě ocenit výkony Hedy Novákové a Terezy Brablcové a určitě kvalitní Golanské představení Báry Hanzalíkové v brance. Ostatní hráčky se teprve adaptují do sestavy, ale rozhodně jsou to nádějné děvčata, když vezmeme do úvahy, že jsou to teprve ročníky 2001 - 2003", ocenil výkony hodonínských minižaček na turnaji v Kunovicích trenér Miroslav Dratva.

Sestava minižaček HK Hodonín: Hanzalíková - Nováková 13, Brablcová 8, Váverková D. 35,  Kosíková 5, Klásková 3, Možnárová, Janečková, Smetková 2, Dratvová 1, Taptičová 4, Belková a Vlková.  Trenéři: Šupík, Vrba.
házená

Od minižákyň se přeneseme na blogu hodonínské házenkářky o kategorii výše k turnajovému výkonu mladších žákyním HK Hodonín v Kunovicích. "V kategorii mladší žačky jsme již při nalosování skupiny věděli, že nám los nepřihrál lehké utkání", uvedl na úvod trenér Dratva. V prvních utkáních mladší žákyně narazily na favority turnaje pražskou Slavii a trenčínský Štart. Úvod obou utkání odehraných na venkovním tartanu se jim vůbec nepodařil, a tak dvě prohry z úvodu turnaje musely brát hodonínské házenkářky jako výrazné upozornění před večerním utkáním se Zlínem B. V tomto posledním pátečním boji se soupeřem tahaly o body do tabulky do poslední vteřiny. Nakonec Zlín měl víc touhy po výhře a tak třetí prohra za sebou 10 : 9 nebyla pro Hodonín příliš povzbuzující. 
házená

V sobotu se dopoledne hrálo družstvo mladších žákyň pod vedením trenéra Miroslava Dratvy a jeho asistentky Ivany Dratvové další utkání  s brněnskými Bohunicemi a po výhře  13 : 10 získaly děvčata první turnajové body. Ve druhém sobotním utkání měly za soupeře DHK Plzeň. Po ne příliš vydařeném úvodě nakonec hodonínské házenkářky porazily i tohoto soupeře a postoupil do skupiny o umístění o 8. - 12. místo. V sobotním odpoledni pokračovaly v boji o konečné umístnění s družstvem slovenské Bytče a po slabém výkonu prohrály poměrem 11 : 15.  V posledním večerním utkání opět narazily na družstvo Zlína B a po dalším dramatu s tímto rivalem prohrály 5 : 6. "V tomto utkání jsme si výsledek určily sami, neproměněním několika sedmimetrových hodů", krátce vyhodnotil trenér mladších žákyň Miroslav Dratva.

V neděli v  posledním zápase turnaje se střetly se slovenským družstvem Bánovce nad Bebravou. "V tomto utkání jsme nechal hrát celou lavičku a v poklidu jsme vyhrály 13 : 9 a tímto výsledkem jsme na turnaji obsadili 11. místo. Účast na turnaji byl určitě výborný test jak pro hráčky, tak i pro nás trenéry. Určitě se ve hře celkově projevila změna prostředí, přechod z haly ven, orientace na hřišti a povrch hřiště, jiný herní styl soupeřů ve skupinách, ale to v podstatě bylo pro všechna zúčastněná družstva stejné. Výkony děvčat byly hodně kolísavé a často bez patřičného nasazení a vůle po vítězství. Určitě si ale zaslouží ocenění brankařka Dáša  Beranová a Lucka Bydžovská. Daleko víc se čekalo od spojek Veroniky Šupíkové a Karolíny Šaňkové. Hra pivotů a křídel je zatím hodně pod možnosti na těchto postech. Očekávám, že se bude do budoucna zlepšovat hra debutantek Sabiny Forchové a Veroniky Štěrbákové", uvedl na závěr k vystoupení svých svěřenkyň trenér Dratva.

Sestava mladších žákyň HK Hodonín: Beranová - Kalinová 3, Kolísková 8, Bydžovská 8, Blechová, Šupíková 16, Šaňková 4, Zbořilová 8, Krupicová 4, Forchová, Štěrbáková, Luňáková 2, Vargová a Vojtíšková. Trenéři: Dratva a Dratvová.
házená

Od mladších žákyň se odpoutáme na blogu velice krátce ke kategorii nejstarší a to k starším žákyním HK Hodonín, které odehrály celý kunovický turnaj v herní pohodě pod vedením zkušeného trenéra Radmila Schneidera a vedoucího HK Hodonín Mgr. Radka Bičana, ve spojení s házenkářským sportovním klubem Bánov - Vlčnov, kdy tato kategorie děvčat obsadila zaslouženě na kvalitně obsazeném házenkářském turnaji ITS CUP 2010 sympatické 6. místo.

Sestava starších žákyň Hodonín: Lekešová, Šimková - Kučerová 22, Ringerová 18, Králíková 18, Ivičičová 18, Přikrylová 17, Jelínková 2 a Váverková L. 4. Trenér: Schneider.

VÝSLEDKY HODONÍNSKÝCH HÁZENKÁŘEK V ZÁKLADNÍM KOLE TURNAJE:

Základní skupina mini 6+1 HK Hodonín: - HC Háje Praha 3 : 5, - Sokol Měnín 14 : 0, - P.E.M.A. Opava 12 : 3, - HC Zlín 7 : 4, - Sokol Poruba 13 : 3, - DHC Plzeň 4 : 2.

Základní skupina MŽ HK Hodonín: - DHC Slavia Praha 3 : 12, - Štart Trenčín 4 : 10, - Zlín B 8 : 10, - Sokol Poruba 11 : 17, - Tatran Bohunice 13 : 10.

Základní skupina SŽ HK Hodonín: - SHK Kunovice 13 : 4, - SHK Žeravice 20 : 2, - HC Zlín 9 : 12, - BHKA Gábor 11 : 13.

MEGA FOTOGALERIE BLOGU Z HÁZENKÁŘSKÉHO ITS CUP 2010:

ITS CUP 2010 - VÝSLEDKY Z KUNOVIC:

ITS CUP 2010 KUNOVICKÝM OBRAZEM:
házená

Poznámka blogu: na házenkářský turnaj ITS CUP do Kunovic se každoročně rád vracím. Určitě patří k jedním nejlepším víkendových turnajům uspořádaných pro házenkářskou mládež na Moravě. Tentokrát jsem jel nafotit pár snímků a podpořit hodonínské házenkářky, které na turnaji odvedly více jak dobrou práci až na mladší žákyně, které letos byly pro mne velkým zklamáním. Chtěl jsem k jejich vystoupení v Kunovicích napsat více slov, ale omezím se na krátké hodnocení. "Jedna část házenkářek si jela zahrát házenou, druhá si jela na výlet do házenáKunovic. Duch týmu, sportovní hec a povzbuzení v herní poli ani na lavičce neexistoval, o to horší, že některé házenkářky, ani nevěděly jaký je stav v době jejich hraného utkání, jestli vedou nebo prohrávají.

Z hlediště jsem zaznamenal při jejich utkání pokřik mažoretky, zde bych pouze dodal, že s tímto kunovickým přístupem by některé nemohly vystoupit ani za mažoretky, protože ty při svém vystoupení stále nohami pochodují a taktéž  svými ruky a zápěstím s přehledem pracují. To jen na okraj k mažoretkám.

Za to letos mě mile překvapily hodonínské minižákyně. To byl pravý opak mladších žákyň. Děvčata si jely vybojovat do Kunovic medaile, o to více bylo vidět v jejich smutných očích slzy, když se jim to nepodařilo.

Starší žákyně jsem viděl pouze jedenkrát a to proti holkám z Žeravic, které suverénně porazily a na turnaji se jim podle dosaženým výsledkům opravdu dařilo. Co říct na závěr, všechno špatné může přinést i něco dobré, a to dobré určitě potěšilo.

Kunovické internetové stránky v posledním měřením sil s hodonínskou házenou udělily Hodonínu palec směrem dolů, na oplátku do Kunovic posíláme z Hodonína palec směrem na horu za letošní uspořádaný házenkářský turnaj ITS CUP 2010. JK

(Zdroj: M. Dratva. házenkářské stránky shk.kunovice a JK)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 hráčka HKH hráčka HKH | 13. května 2010 v 22:19 | Reagovat

oprava Lenka neni Kvetinova ale Králíková

2 admi Blogu admi Blogu | 17. května 2010 v 22:38 | Reagovat

oprava provedena :-P JK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama