Textem a fotografií O Poháru města Hodonína 2009

30. listopadu 2009 v 8:37 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína
V Hodoníně triumfovaly házenkářky Rijeky …
Hodonín, 27. - 29.11.2009 - (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Němčina, maďarština a směsice slovanských jazyků zněly o víkendu hodonínskou sportovní halou. V té se o konalo mezinárodní setkání malých a velkých házenkářek. Třetí ročník poháru města Hodonína ovládla bez ztráty bodu chorvatská Rijeka.


"Turnaj nabídl šest kvalitních utkání a zajímavou konfrontaci různých herních stylů a pojetí. Myslím, že Chorvatky potvrdily, že se na Balkáně hraje úplně jiná házená než ve střední Evropě. Rijeka je zdatný nástupce srbské Kikindy, která se v Hodoníně představila na Slováckém pohárů," uvedl hlavní organizátor turnaje Radek Bičan.

Rijeka si během třídenního klání postupně poradila s maďarským KSK Budapešť a rakouskými celky McDonald´s Wr. Neustadt a MGA Handball Wien. "Všechny týmy si mohly během ligové přestávky vyzkoušet všechny hráčky. Rijeka hrála na mezinárodní úrovni po dlouhé době. Pro ně to byl skvělá možnost zakončit úspěšnou sezonu. Je to druhý tým chorvatské ligy. Neustadt potvrdil, že patří k silným celkům. Maďarky sice přijely s mladým týmem, ale v Hodoníně určitě nezklamaly," sdělil Bičan.

Turnaj se naopak musel obejít bez české účasti. Obhájce loňského prvenství HC Britterm Veselí nad Moravou se tak kvůli interligovému utkání tentokrát v Hodoníně nepředstavil. "Vedení sportovní haly požadovalo pevné zablokování termínu turnaje už počátkem jara, tedy ještě v době, kdy nebyla známá ani termínová listina česko-slovenské interligy, ani složení účastníků prosincového mistrovství světa žen v Číně," vysvětlil Bičan.

Zklamáním je pouze nízká návštěvnost. Podobné akce by si jistě zasloužili lepší diváckou kulisu. "Na žákovský turnaj zde v sobotu bylo dost lidí. Nemůžeme si ale myslet, že fanoušci přestanou chodit na Drtiče a začnou chodit na házenou. Na druhou stranu pár lidí si do haly cestu najít mohlo. Věříme, že to příští rok bude ještě lepší," řekl Bičan.

Ten chce i v příštím roce nabídnout příznivcům házená dva turnaje. "Chceme pokračovat ve Slováckém poháru". Ale vše záleží na sponzorech. Už nyní jednáme s kvalitními evropskými týmy," přiznal Bičan.

Sobotní turnaj mladších žákyň, který je už tradiční součástí programu, vyhrály bez ztráty bodu naděje Trenčína, které získaly plný počet. Druhá skončila díky lepšímu skóre Nitra. Třetí místo obsadily domácí házenkářky.


VÝSLEDKY "O POHÁR MĚSTA HODONÍNA 2009"

Výsledky turnaje žen: McDonald's Ne­ustadt - Handball Wien 31:33, Rijeka - KSK Budapešť 41:19, KSK Budapešť - McDonald's Neustadt 19:26, Rijeka - Handball Wien 40:26, KSK Budapešť - Handball Wien 19:26, McDonald's Ne­ustadt - Rijeka 23:35.

Celkové pořadí:
1. Rijeka 3 0 0 (116:68) 3 body
2. Neustadt 1 0 2 (80:87) 2 body
3. Handball Wien
1 0 2 (87:103) 2 body
4. KSK Budapešť 1 0 2 (70:96) 2 body


Výsledky turnaje mladších žákyň: Hodonín - Brezová pod Bradlom 16:7, Trenčín - Olomouc 15:7, Nitra - Brezová pod Bradlom 24:7, Hodonín - Trenčín 6:14, Olomouc - Nitra 15:22, Brezová - Trenčín 3:12, Hodonín - Olomouc 12:7, Nitra - Trenčín 11:17, Olomouc - Brezová 15:9, Hodonín - Nitra 12:12.

Celkové pořadí: 1. Trenčín, 2. Nitra, 3. Hodonín, 4. Olomouc, 5. Brezová pod Bradlom.

FOTOGALERIE Z TURNAJE LIBORA KOPLA:Od pátku do něděle o turnaji s Miroslavem Dratvou ...
(Autor: Miroslav Dratva, HK Hodonín) - Poslední víkend listopadu se v Hodonínské sportovní hale TEZA na Lipové aleji odehrál III. ročník mezinárodního turnaje žen v házené za účasti družstev z Rakouska, Maďarska a Chorvatska. Ze sousedního Rakouska se tu prezentovala dvě družstva z Vídně a to MGA Handball Wien a ZV Handball Mc Donald Wr. Neustadt. Z Maďarska přijelo družstvo Hunnia KSK Budapest a posledním účastníkem byl tým ŽRK Zamet Rijeka. Jako rozhodčí zde byli mezinárodní dvojice ze slovenska M. Sivák - P. Dvorský, P. Haščík - Z. Oťapka a M. Rudinský - B. Mandák, kteří byli rozhodně velmi kvalitním rozhodováním ozdobou turnaje.

Turnaj začal v pátek 27.11.2009 v podvečer utkáním dvou rakouských družstev. Podle výsledků a postavení v rakouské lize byly favoritem utkání hráčky vídeňského Neustadtu. Proto pro velkou část diváků bylo překvapením, že prakticky celé utkání, které bylo velmi poklidné aktivnější družstvo MGA Handball Wien a nakonec získalo první dva body do turnaje po výhře 33 : 31.

Druhý zápas začal v 19.00 hodin a v něm nastoupila družstva ZRK Zamet Rijeka proti maďarskému Hunnia KSK Budapest. Toto maďarské družstvo přijelo s velmi mladým družstvem ve věku 18 a 19 let. Přesto že favoritem byly chorvatské hráčky úvod patřil maďarkám. Během dvou minut vedli 3 : 0 a chorvatky si teprve uvědomily, že je třeba hodně přidat. Velmi vysoké spojky Rijeky se začaly proti nižším maďarkám výrazně prosazovat. Jejich hra byla rychlejší a tak se také poměr na hřišti rychle měnil. V poločase byl výsledek 16 : 11 pro družstvo Rijeky, ale ve druhém poločase se chorvatský kolotoč rozjel na plné obrátky a tak se nikdo nedivil, že konečné skóre bylo 41 : 19 pro hráčky Rijeky. Je třeba podotknout, že toto družstvo by v rámci WHIL určitě patřilo ke kandidátům na titul. Myslím, že asi u nás nemá žádné družstvo tak kvalitní lavičku a to je v dnešní době určitě velmi silný argument.

Druhý herní den se začal až v odpoledních hodinách po mezinárodním turnaji mladších žaček. Jako první nastoupily na palubovku hráčky Hunnie Budapest a vídeňského Neustadtu. K utkání nastoupily rakušanky posílené o několik hráček, ale přesto mladé maďarky vyhrály první poločas 14 : 10. Ve druhé polovině se projevila větší herní zkušenost a hlavně fyzická zdatnost družstva Neustadtu a zapás se začal pomalu otáčet. Zpřesnily obranu, výkon brankařky se výrazně zlepšil Během několika minut srovnaly skóre a obrátily výsledek ve svůj prospěch v poměru 26 : 19.

Ve druhém utkání sobotního programu nastoupily družstva Zamet Rijeka proti vídeňskému MGA. V prvním poločase dokud rakušankám stačily síly bylo utkání vyrovnané a poločas byl 17 : 14 pro chorvatky Ve druhém poločase se obraz hry výrazně změnil. Chorvatky změnily způsob hry, začaly využívat pivota a hlavně levoruké křídlo Mariju Tus a a její výkon byl často odměňovám potleskem Proto na konci utkání na světelné tabuli svítil stav 40 : 26.

Nedělní program se začal utkáním Hunnie KSK Budapešť a MGA Wien. Maďarské házenkářky začaly utkání velmi svižně, nenechaly svého soupeře v klidu rozjímat a sázely mu jednu branku za druhou. Než se vídeňačky vzpamatovaly, prohrávaly v poločase 20 : 12. Ve druhé polovině s obraz hry změnil. Mladé hráčky se začaly bát o vítězství a náskok se rychle zmenšoval. Pár minut před konce se družstvo MGA dostala zpět do utkání. Snížilo na rozdíl dvou branek ale na víc než nebylo času ani sil. Konečný výsledek byl 32 : 29 pro Hunnia KSK Budapešt.

V posledním utkání turnaje se střetla chorvatská Rijeka s vídeňskýn Wr. Neustad. Tak jak v předcházejících utkáních se první poločas chorvatky pomalu rozjížděly a tak v poločase byl výsledek 17 : 12. Ve druhé půli se rozstřílely hráčky na spojkách a začaly hrát přes pivota, což bylo pro maďarky nepřekonatelným problémem. Postupně se skore dostávalo v závěru až na 14 branek rozdílu. Konečný výsledek byl 32 : 23 pro Zamet Rijeka


Vítězem turnaje se staly hráčky Zametu Rijeka, před družstvem Wr Neustadt. Na třetím místě skončily hráčky vídeňského MGa Handball a poslední místo zůstalo pro maďarský celek Hunnia KSK Budapešť.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena střední spojka družstva Zamet Rijeka Dina Bršič (na fotografii s pohárem). Nejlepší brankařkou byla vyhlášena brankařka Wr. Neustadtu Katharina Mayer a nejlepší střelkyní hráčka MGA Wien Dolorez Rajic.(Zdroj: Libor Kopl z HD, MD, a JK)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama