Inter Bratislava vyhrál turnaj mladších dorostenek v Hodoníně a v Holíči u příležitosti Slováckého poháru 2009

1. září 2009 v 21:18 |  Házenkářské akce v městě Hodonín Slovácký pohár a Pohár města Hodonína
Hodonín, 01.09.2009 - (komentář: Miroslav Dratva, v autorské úpravě: admiho Blogu) - V sobotu proběhl turnaj mladších dorostenek v rámci turnaje žen o "Slovácký pohár 2009", ve slovenském Holíči a v závěrečných utkání ve sportovním hale Teza v Hodoníně.

Suverénním vítězem turnaje se staly mladší dorostenky slovenského Interu Bratislava. Jejich cesta na vrchol byla ozdobena vítězstvím ve všech třech utkáních. Jejich hra měla opravdovou jiskru. Přechod do útoku byl velmi rychlý a dobře zakončovaný. Střelecká potence byla rozdělena na vícero hráček, takže se soupeřky nemohly při bránění zaměřit na jednu hráčku. Děvčata se házenou skutečně sama bavila i diváky na tribuně.

Na druhém místě se umístil další slovenský zástupce HK Štart Trenčín. Házenkářky s Trenčína hrály rychlou házenou, ale ta byla často na úkor přesnosti a technických chyb. Z tohoto kolektivu se nedalo vyzdvihnout konkrétní hráčku, ale jako kolektiv fungovali v herní části dobře.

Třetí skončila na turnaji děvčata z MGA Wien, letošní mistr Rakouska. Na jejich výkon jsme byli obzvláště zvědaví. Družstvo je sice postaveno z vysokých hráček, ale jejich projev má ještě hodně nedostatků, proti oběma slovenským celkům. Chyběl pohyb, organizace obrany a velmi často nepřesná a dopředu signalizovaná střelba, která byla velmi čitelná.

Na posledním místě bez vítězství se umístily hráčky družstva HSK Vlčnov - Bánov, ve kterém jsou na hostování i tři hodonínská děvčata Miroslava Turkovičová, Veronika Šindarová a Karolína Bohůnová, kdy poslední dvě mohli hodonínští diváci vidět běhat na turnaji po palubovce hodonínské haly. Trenér dal prostor všem hráčkám, včetně podzimních posil z Hodonína, se kterýma byl nadmíru spokojen. "Děvčata zapadla do kolektivu a myslím, že budou pro náš mladý kolektiv přínosem", dodal trenér. Je vidět že nové družstvo se teprve hledá a kombinace nejsou zažité. Rovněž zakončení potřebuje ještě hodně tréninkových hodin.
Poznámka pro blog: Pro všechna družstva to byla vítaná možnost si ověřit před začátkem sezony svoje schopnosti a čerpat z těchto poznatků pro další období sezony 2009 - 2010. MD

(Zdroj: M. Dratva a JK)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama