Lucie Dorotíková pro Hodonínský deník

22. ledna 2009 v 20:19 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.
Dorotíková: Moje zranění? Chce to čas a trpělivost ….
Veselí nad Moravou, 20.1. 2009 - (autor: Libor Kopl, Hodonínský deník) - Veselská házenkářka Lucie Dorotíková se po vážném zranění kolena pomalu vrací do své bývalé formy. Proti Partizánskemu dala tři branky.

Usměvavá hráčka sama cítí, že k ideálním výkonům jí ještě něco chybí. Díky výborným výkonům Veselí zažívá příjemné období. Naposledy prohrály panenky 4. října doma se Zlínem. Od té doby neokusily hořkost porážky. V posledním zápase se Dorotíková dokázala prosadit i střelecky. Konto Partizánskeho zatížila třemi brankami.

Poslední celek tabulky jste porazili vysokým rozdílem. Byl ten zápas opravdu tak jednoduchý? "Nebyl to až tak lehký zápas. My jsme se poctivě připravovali a dokázali jsme se poučit z prvního zápasu, který jsme odehráli u nich. Ten jsme vyhráli pouze o gól. Dneska jsme nastoupili s větší pokorou, což se vyplatilo."

Zápas se hrál kvůli televiznímu přenosu v neděli dopoledne. Je to velký nezvyk?
"No určitě. My hrajeme všechny zápasy ve večerních hodinách, takže je to určitě poznat".

V čem byla jiná příprava na zápas. Museli jste hodně měnit zažitý rytmus? "Ne. Byla to klasika. Akorát jsme neměli video. Víme, že mají nové hráčky, takže jsme se na ně zase tak pečlivě nepřipravovali. Ale věděli jsme,že je nemáme podcenit a museli jsme hrát naplno."

V závěru nastoupil všechny mladé hráčky. Jak velký je to pro ně přínos?
"Každý zápas je lepší než trénink. A právě v těchto zápasech, ve kterých se o dost vede, nabírají hráčky zkušenosti."

V poslední době se Vám velmi daří. Co je hlavní příčinnou rapidního zlepšení? "Máme úzký kádr a tím, že jsme hrály středa - sobota jsme se unavily. Teď už se můžeme soustředit pouze na ligu. Navíc máme více času na přípravu a rehabilitaci."

Vy jste byla dlouhodobě zraněné. Operované koleno je už v pořádku?
"No ještě to není úplně ono. Musím se do toho taky trochu dostat, protože pauza byla velká. Chce to čas a trpělivost."

Jak reálné je pomyšlení na zisk titulu? Tak reálné to určitě je. Sezona je ale dlouhá, navíc letos je to strašně vyrovnané. Nedá se předvídat co bude.

(Zdroj: L.Kopl, foto: P.Turek - HD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama