Víkendové výsledky házenkářek SK HC Železárny Veselí n/M.

8. dubna 2008 v 9:01 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.
Házenkářky Veselí hej …
Veselí nad Moravou, 6.5. 2007 (autor: Lenka Horáková) - Trable trenérce domácích Tománkové přichystala jediná golmanka Hudečková, která zalehla s nemocí. Do branky musela tedy hráčka z pole Horáková, která hlavně po změně stran podala vynikající výkon.

SK HC Železárny Veselí n/M. - Bohunice 27:21 (12:11) - II. ženy

Úvod patřil Veselankám, ale pak o sobě dala znát brněnská Lucie Marková, která ještě nedávno oblékala dres domácího interligového áčka. Brňačky, vědomé si slabiny soupeřek v brance, dávaly jednoduché góly. Odpověď stejnou mincí nacházela běhavá křídelnice Furyová, která trefami mnohdy z nepříznivého úhlu nedovolila hostům odskočit na větší rozdíl. Hlavně to mělo vliv na jednobrankové vedení Veselanek v poločase. Po změně stran zapracovala "náhrada" v bráně, která přispěla trochou do mlýna, a Brno začalo strádat. Obrana navíc eliminovala Markovou, která ve druhém dějství ani neskórovala. Střelecky se dařilo již tradičně Lukášové a Kratochvílové. Veselí trestalo každou chybu hostů brankou a vytvořený náskok si drželo až do konce.

VESELÍ: Horáková - Kratochvílová 6, Balátová 2, Velanová 1, Furyová 7, Zelíková 3, Lukášová 6, Kapustová, Romanová 2.

Poznámka k utkání …
(Autor: ceh) Neuplynul ani rok od házenkářského finále České republiky mezi Veselím a SlaviíPrahou, ve kterém se Lenka Horáková coby hráčka z pole ocitla v brance, a situace se nyní opakovala znova. Když veselskému béčku onemocněla jediná golmanka, mezi tyče putovala opět Horáková. A Bohunice si na ní vylámaly zuby....
"Když onemocněla brankářka Hudečková a já vybírala z hráček, bylo jasné, koho zvolím. Lenka si chytání už vyzkoušela, takže nebylo co řešit," neváhala ani na okamžik Věra Tománková, trenérka Veselí.
Do branky se Horáková postavila už v dorostu. Brankářka neměla nikoho do sparingu, chyběla na dvou kláních a trenér zvažoval, koho pošle střežit klec. "Prostě jsem se přihlásila," říká jakoby nic univerzálka Horáková, jejímž vzorem je gólmanka interligového áčka Veselí Darina Zvoničová. Dvacetiletá hráčka zasáhla na neobvyklém postu i do loňských finálových bojů, kdy kouči Lukačínovi zůstala po zranění Vyhlídalové pouze Zvoničová. Slovenský mág neváhal a pasoval mladou hráčku jako náhradnici jejího idolu. A dokonce ji poslal na palubovku. Do třetice si odchovankyně Veselí oblékla brankářský dres včera a výrazně přispěla ke skalpu brněnských Bohunic (27:21). "V krizových situacích, zejména ve druhé půli, nás podržela. Všechny přítomné, ať už střídačku nebo diváky, velmi mile překvapila. Blýskla se několika skvělými zákroky při náskoku a soupeř nedal tři sedmičky," nešetří chválou trenérka Tománková.
Dojely na koncovku …
Ostrava, 5.4. 2008 (autor: Lenka Horáková) - Házenkářky Veselí nad Moravou utrpěly v první lize mladších dorostenek desetibrankový debakl na palubovce Ostravy - Zábřehu. Třebaže výsledek nasvědčuje rozdílu třídy, zápas vypovídal o něčem jiném.

Ostrava - SK HC Železárny Veselí n/M. 24:14 (13:10) - MD

"Podaly jsme kvalitní výkon. Líbilo se mi nasazení, hra jedné na jednu a celkový kolektivní dojem. Jediné, na co jsme doplatily, byla koncovka. Domácí brankářka nás prostě vychytala," vysvětlila důvody vysoké porážky Věra Tománková, trenérka Veselanek. "Mančaft podržely golmanky. Hráčky těžily z jejich zákroků, vytvářely si jednu šanci za druhou, ale mnohdy se z branky neradovaly," posteskla si zkušená kormidelnice.

VESELÍ: Nejezchlebová, Benedíková - Jagošová L. 3, Bílková 1, Jandásková 4, Ježková 2, Zacharová 1, Sedlářová 1, Jagošová E. 1, Jurasová 2, Doležalová.

Regionální derby …
Hodonín, 6.4. 2004 - Mladší žákyně týmu (A, B) SK HC Železárny Veselí nad Moravou se popraly v regionálním derby o body s domácími děvčaty z Hodonína.

Tým "A" si v koncovce poradil zejména s výtečnou hodonínskou brankařkou, která statečně bránila svou bránu a držela HK Hodonín ve hře. Tým "B" byl snadnou kořistí pro herně zkušené domácí házenkářky HK Hodonín.

HK Hodonín - SK HC Železárny Veselí n/M. "A" 13 : 21 (7 : 11) -

HK Hodonín - SK HC Železárny Veselí n/M."B" 22 : 3 (13 : 0 ) -

Utkání veselských děvčátek odloženo …
Prostějov - SK HC Železárny Veselí n/M. -
Poznámka blogu "Aktualní články":¨K návratu do aktuálních 5-článků "Vám umožní kliknutí na logovou fotografii házenkářek s nápisem hodonínské házenkářky ve vrchní části stránek nebo ve spodní části "Další články" (systémová chyba ve sloupci "Aktuální články" - porucha doposud neopravena centrálním admi Blog.cz). JK

(Zdroj: Lenka Horáková & ceh - Dobrý den s Kurýrem a JK)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama