Rozhovor s Lenkou Černou nejenom o Veselí n/M.

3. dubna 2008 v 21:58 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.

Lenka Černá má nakročeno do Veselí. Brankářská legenda zřejmě po sezoně skončí v Olomouci. Loučit se chce titulem…..

Olomouc, 2.4. 2008 (autor: Radek Šterba) - Poslední sezona v dresu mateřské Zory Olomouc začíná zřejmě vrcholit házenkářské legendě Lence Černé. Jednačtyřicetiletá brankářka, která po návratu z francouzských Mét působí na Hané od roku 2005, má nečekaně nakročeno do Veselí nad Moravou.
"Jednáme o přestupu od příští sezony, ale smlovu jsem ještě nepodepsala," potvrdila MF DNES sedminásobná nejlepší házenkářka země s bohatými zkušenostmi ze světových šampionátů, olympiády či Ligy mistryň.
Reprezentaci dala před lety sbohem, premiéru v československém dresu si však odbyla už v roce 1983. "Myslím si, že pořád můžu hrát vrcholovou házenou," říká Černá, která si v Olomouci v posledních letech vychovala velice kvalitní nástupkyni: Barbora Raníková jde v jejích šlépějích a už je z ní i jasná jednička v národním týmu.
Lenka Černá na společné fotografi s Klárou Damborskou brankařkou st. žákyň SK HC Železárny Veselí nad Moravou při soustředění reprezentaceČR žen v Hodoníně.

ROZHOVOR:

Lenko, váš přestup do Veselí, to je hodně překvapivá zpráva.
Myslíte?
Olomouc a Lenka Černá, to vypadalo jako spojení na dlouhé roky. Proč jste se tak rozhodla?
"Zvažovala jsem, jestli v kariéře pokračovat, nebo skončit. Ale dostala jsem teď několik nabídek, po kterých jsem se rozhodla pokračovat. Myslím si, že pořád ještě můžu hrát interligu. Ale potřebuji novou motivaci. V Olomouci jsem spokojená, moc toužím po tom, abychom letos získali titul. Pak budu spokojená a už nebudu mít důvod jej tady za rok obhajovat. A naopak když neuspějeme, tak to mé dlouhé čekání na titul už nebudu natahovat".
Navíc stejně jako v Olomouci byste k brankářské pozici měla mít i post asistentky a trenérky brankářek, že?
"Je to tak. S trenérem Veselí Jiřím Zerzáněm to pro mě bude velká škola. Postupně se budu chtít směřovat k trenérské práci, to mě do budoucna láká".
Přesun ale jistě bude zásahem do vašeho osobního života. V Olomouci jste se usadila, budete do Veselí dojíždět, nebo se tam přestěhujete?
"Jsem už kvůli házené zvyklá cestovat po světě, dva roky už jsem byla sama ve Francii. To pro mě nebude problém. Ještě uvidím, jak to bude, s Veselím ještě všechno domlouvám. Ale mám zásadu, že když něco dělám, tak to dělám na sto procent".
Cesta mezi Veselím a Olomoucí navíc nepatří mezi pohodové, že?
"Přesně tak. Myslím si, že nějaké kočování by asi nebylo nejlepší. Většinu času bych nejspíš měla trávit ve Veselí".
Pokud Veselí udrží své současné umístění, mohou se oba týmy potkat až v českém finále. To by bylo hodně zajímavé.
"Myslím si, že celé play-off bude zajímavé. A už i konec interligy bude napínavý. Zbývají poslední dvě kola a stále není rozhodnuto, kdo s kým bude v play-off hrát.
A navíc můžeme teď získat skvělé třetí místo v interlize za dvěma slovenskými týmy, ke kterému máme blízko".
Na druhé místo nepomýšlíte?
"No byla by to paráda, ale to by musela být velká shoda náhod, aby se to ještě povedlo. Šaľa i Michalovce mají přece jen určitý náskok. Hlavně chceme před Štartem Bratislava uhájit třetí místo. Získat v interlize medaili, to je pro nás velká motivace. A pak zabojovat o český titul".
Má na něj Olomouc sílu?
"Určitě. Už jsme v sezoně zvládly spoustu těžkých zápasů, které nám pomohly. Navíc holky, které nebyly s reprezentací, teď měly několik volnějších dní, ve kterých mohly pořádně zregenerovat. Myslím si, že máme formu a všechny moc toužíme titul získat".
Poznámka blogu "Aktualní články":
K návratu do aktuálních 5-článků "Vám umožní kliknutí na logovou fotografii házenkářek s nápisem hodonínské házenkářky ve vrchní části stránek nebo ve spodní části "Další články" (systémová chyba ve sloupci "Aktuální články" - porucha doposud neopravena centrálním admi Blog.cz). JK
(Zdroj: http://sport.idnes.cz, ilustrační foto JK )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama