Hanačky jely do Veselí pro bod, vezou oba

8. dubna 2008 v 13:22 |  HC Britterm a HK Decro Veselí n/M.
Veselí n/M., 5.4. 2008 (autor: vasek - www.dhkzoraolomouc.cz) - Utkání dvou nejlépe postavených českých týmů interligy házenkářek neslo všechny znaky kvalitní ženské házené. Hrálo se rychle, tvrdě s výbornými výkony brankářek ve vynikající atmosféře a to vše ještě podtrhli oba rozhodčí, na které po zápase pěli chválu oba trenéři. Jedinou vadou na kráse byla slabší střelecká úspěšnost Hanaček a na druhé straně vysoký počet technických chyb domácího celku, který byl nakonec asi hlavním důvodem výhry Hanaček, protože ty chyby domácích nemilosrdně trestaly. Samozřejmě vysoký podíl na výhře má především téměř bezchybný výkon nejlepší hráčky hostujícího celku brankařky Lenky Černé. Ta zejména v prvním poločase, kdy ještě měly domácí hráčky dostatek sil, skvěle podpořila defenzivu svého týmu.

HC Britterm-Slokov Veselí - DHK ZORA Olomouc 22:26 (10:11)

Domácí družstvo oslabené o svou dirigentku Jarmilu Kočí nakonec nastoupilo i s uzdravenými spojkami Chetvertakovou a Fialekovou, takže početná cizinecká kolonie Veselských panenek tak mohla být kompletní, do sestavy se však už nevešla jedna z litevských sester Gedroitových, která měla drobné zdravotní problémy. Přesto dvě Ukrajinky, dvě Litevky a jedna Slovenka, tvoří soubor cizinek na českých palubovkách ojedinělý. Nejlepší hráčkou domácích však byla nestárnoucí Marcela Handlová, která jak z místa svého normálního působení na křídle, tak i při zaskakování na rozehrávce prokázala, že je pořád skvělou hráčkou. V obraně dřela do úmoru a s úspěchem likvidovala střelbu z dálky Olomouckých spojek Gábina Zvoničová.. V brance byla pro hostující střelkyně velkou překážkou Pavla Škavronková.
Hostující družstvo nepodalo nijak oslnivý výkon, děvčata hlavně neproměnila řadu vyložených šancí, celkové pojetí jejich hry však bylo přece jen na vyšší úrovni, než u domácího celku. Trochu byla znát delší herní přestávka, výkon v podzimním ligovém utkání obou soupeřů v Olomouci i zářijové střetnutí v rámci Evropského poháru je zastihlo v lepší formě. I tak však měly utkání po celou jeho dobu jasně pod svou kontrolou, mrzí jen krátký výpadek v samotném závěru prvního a na začátku druhého poločasu, kdy po dlouhých deset minut nedaly ani gól a umožnily tak soupeři šňůrou 5 branek otočit stav skóre ze 7:11 na 12:11. Ještě jednou povolily soupeři krátké vedení (15:14), jinak však byl zápas plně v jejich režii.
Ve výborné formě se představila Romana Tomečková, které se vydařilo několik průniků na brankovišti a také Míša Hrbková vynikla nad průměr. Ta také musela zaskočit na spojce za zraněnou Martinu Šaškovou, která byla na několik minut mimo hru po jednom ze svých obranných zákroků. Jinak i další spojky odvedly svůj standardní výkon, nedařilo se tentokrát příliš pivotům.
Hostující družstvo tak splnilo svůj cíl udržet na distanc dotírající a finišující ŠKP Bratislava a má tak na dosah zisk bronzových medailí z interligy. K tomu jim zbývá uhrát příznivý výsledek v posledním zápase základné části interligy v sobotu 12. dubna na vlastním hřišti, proti poslednímu celku interligy HK Nitra. Utkání začíná opět z důvodu kolize s 1. ligou fotbalu ve 14:30 hod. A hned o týden později v sobotu a neděli (19. a 20. dubna) se už bude hrát semifinále play-off a v něm se proti Hanačkám postaví překvapení sezony - družstvo Jindřichova Hradce, které si postup do play-off zajistily remízou s Michalovcemi..
Veselí: Škavronková, D. Zvoničová, Vyhlídalová - M. Gedroit 2, Lukášová, Foksová 1, G Zvoničová 2, Huráňová, Handlová 10/6, Vinyatynska 2, Bílková, Fialková, Chmelařová 2, Chetvertaková 3.
Olomouc: Černá, Raníková - Hejtmánková 4/4, Stuchlová, Kovačíková, Marcišová 1, Šašková 4, Hrbková 4, Vašková 3, Dostálová 2, Kňourková, Spíchaslová, Salčáková 1, Tomečková 7/1.
Rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 300, 7m hody: 7/6 - 5/5. Vyloučení: 2 - 5 , červená karta: Kovačíková (Olomouc) za 3 vyloučení.
Stojí za povšimnutí …
Velký smysl pro fair - play prokázal funkcionář domácího celku a při utkání časoměřič Stanislav DUFEK. Blížil se konec utkání a hostující trenér si chtěl vyžádat time-out, aby do závěrečných minut udělil svým hráčkám poslední taktické pokyny. V době, kdy položil na stolek zapisovatelů kartu k vyžádání time-outu se domácí hráčky dostaly k míči. předtím však zazněla píšťalka oznamující oddechový čas. V "pekle" veselské haly však tento hvizd zanikl a rozhodčí chtěli nechat pokračovat ve hře. Pan Dufek jim však oznámil, že k vyžádání time-outu došlo ještě v době držení míče hostujícími hráčkami a že tedy time-out byl vyžádán správně a míč patří hostům. Přitom jako domácí funkcionář mohl tento moment prezentovat jako výhodu pro tým svého klubu. Rozhodčí svůj verdikt opravili a bez jakýkoliv protestů jedné, nebo druhé strany se pokračovalo v útoku hostujícího celku. Řeknete maličkost ? Ano, ale jistě je třeba ocenit férové jednání Standy Dufka.
Co píše regionální tisk a vysíla Tv o utkání:
Naleznete textem ve fotografiích a v obraze na internetových stránkách (klik):
FOTOGALERIE "OČIMA DIVÁKA" :
Poznámka blogu "Aktualní články":
K návratu do aktuálních 5-článků "Vám umožní kliknutí na logovou fotografii házenkářek s nápisem hodonínské házenkářky ve vrchní části stránek nebo ve spodní části "Další články" (systémová chyba ve sloupci "Aktuální články" - porucha doposud neopravena centrálním admi Blog.cz). JK
(Zdroj: DHK Zora Olomouc a JK)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama